*Αγώνας νοκ-άουτ για τον τρίτο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

ΜΠΕΡΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (LEAGUE 1)

Η Μπέρτον έχασε ξανά έπειτα από εφτά αγώνες και για πρώτη φορά φέτος εκτός έδρας με 2-1 από την Τρανμίρ, δεχόμενη δύο γκολ στις καθυστερήσεις, στο 92’ από τον Μπανκς και στο 95’ από τον Πέιν, ενώ είχε προηγηθεί με πέναλτι του Ακινς στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης. Και μπορεί να είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, αλλά είναι στο -4 από την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς, αλλά και στο +8 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο τεχνικός της, Νάιτζελ Κλαφ, είπε πως δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα η ομάδα του να παίζει με τον χαρακτήρα του αουτσάιντερ. Αλλωστε αυτό της συμβαίνει ακόμη και στα περισσότερα παιχνίδια πρωταθλήματος, πόσο μάλλον σε θεσμούς κυπέλλων και απέναντι σε ομάδες της Πρέμιερ Λιγκ. Αλλά έτσι έφτασε και πέρυσι ως τα ημιτελικά του θεσμού.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή των Κουίν (ΜΕ), Μπάξτον (ΑΜ), Φρέιζερ (ΜΕ), Τέιμπλετον (ΜΕ) που έχουν κάποιες ενοχλήσεις, ενώ θα λείψει σίγουρα ο πλάγιος μπακ Μπρέιφορντ που είναι τραυματίας και τιμωρημένος είναι ο Ντάνιελ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπέρτον έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Τρανμίρ για το πρωτάθλημα.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

Μπέρτον Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G μαζί με over 2,5.

*Εχει 5/5 N/G εντός έδρας και 4/5 under 2,5.

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ (PREMIER LEAGUE)

Η Μπόρνμουθ πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά με 1-3 στο γήπεδο της Σαουθάμπτον. Ανοιξε το σκορ με τον Ακε στο δέκατο λεπτό, πέτυχε δεύτερο τέρμα με τον Χάρι Γουίλσον στο 35’ και παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε με πέναλτι του Γουάρντ – Πρόουσε στο 53ο λεπτό, σφράγισε τη νίκη της με τέρμα του Κάλουμ Γουίλσον στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Και έχει ξεκινήσει καλά και το φετινό πρωτάθλημα, όπως το περσινό, ούσα στην έκτη θέση της Πρέμιερ Λιγκ ως τώρα.

Ο προπονητής της, Εντι Χάουι, ξεκαθάρισε ότι θα κάνει ένα σχετικό ροτέισον στην ομάδα του, αφού είναι αναπόφευκτο όταν παίζουν τρία παιχνίδια σε μία εβδομάδα. Και αυτό που μετράει είναι μόνο η πρόκριση στην επόμενη φάση, όπως και αν έρθει αυτή, ακόμη και στα πέναλτι, όπως το πέτυχαν στον προηγούμενο γύρο. Απλά τόνισε πως όσοι αγωνιστούν πρέπει να εκμεταλλευτούν την ευκαιρία που θα τους δοθεί.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπόρνμουθ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Σαουθάμπτον για το πρωτάθλημα.