*Από 5/6 μεταξύ τους Under 2.5 έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Τότεναμ έρχεται από 10/16 νίκες κόντρα στην Μπέρνλι ανεξαρτήτως έδρας στην Πρέμιερ Λιγκ (10-3-3). Ωστόσο, οι τρεις τελευταίες ήττες της σημειώθηκαν εκτός έδρας!

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΕΡΝΛΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας πρόκριση επί της Νότιγχαμ Φόρεστ για το Λιγκ Καπ με 1-0. Το γκολ στις καθυστερήσεις απ’ τον Αμντουνί.

Δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο εντός έδρας ματς της περασμένης εβδομάδας κόντρα στην Άστον Βίλα. Μπήκε άσχημα και έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, ενώ στη συνέχεια δέχθηκε ακόμη ένα τέρμα. Στην επανάληψη μπήκε δυνατά και μείωσε, αλλά αργότερα άφησε αρκετούς κενούς χώρους, με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν οι φιλοξενούμενοι, σκοράροντας και πάλι.

Δεύτερη σερί ήττα στο πλαίσιο του πρωταθλήματος μετά την εντός έδρας ήττα 0-3 κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι, εκεί δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ιδιαίτερα ανταγωνιστική, έχανε 0-2 στο 36’. Μεσοβδόμαδα έπαιξε με αλλαγές εκτός έδρας κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ για το Λιγκ Καπ, ήταν ανώτερη στο δεύτερο μέρος, σκόραρε στις καθυστερήσεις και πήρε την πρόκριση. Πήρε τον αμυντικό μέσο Μασένγκο απ’ την Μπρίστολ Σίτι.

ΜΠΕΡΝΛΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG τα 4/6 πρόσφατα παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 3/6 τελευταία ματς.

ΤΟΤΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας αποκλεισμός στα πέναλτι κόντρα στη Φούλαμ για το Λιγκ Καπ. Στο 1-1 το 90λεπτο με το αυτογκόλ του φαν ντε Φεν στο 19’ και το γκολ του Ριτσάρλισον στο 56’.

Τα πηγαίνει αρκετά καλά στην έναρξη της Πρέμιερ Λιγκ, ο κόουτς Ποστέκογλου έχει φέρει έναν “αέρα” στην ομάδα του Λονδίνου. Πέρασε νικηφόρα απ’ την έδρα της Μπόρνμουθ την περασμένη εβδομάδα, προηγήθηκε με τον Μάντισον στο 17’ και έβαλε τις βάσεις για την τελική επικράτηση. Στο δεύτερο μέρος δε μείωσε το ρυθμό της και πέτυχε ακόμα ένα γκολ, αμυντικά δεν κινδύνευσε και κράτησε ως το τελευταίο σφύριγμα το μηδέν παθητικό.

Δεύτερη σερί νίκη μετά το εντός έδρας 2-0 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ενώ στην πρεμιέρα έμεινε στο εκτός έδρας 2-2 κόντρα στην Μπρέντφορντ. Μεσοβδόμαδα έπαιξε με κάποιες αλλαγές στην ενδεκάδα κόντρα στη Φούλαμ εκτός έδρας για το Λιγκ Καπ, ήταν υποφερτή μόνο στο δεύτερο 45λεπτο, το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι, εκεί αποκλείστηκε. Αποκλείστηκε στον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ για πρώτη φορά μετά από 44 χρόνια!