ΜΟΝΤΡΟΟΥΖ

Αήττητη παραμένει μετά τις δυο πρώτες αγωνιστικές στο πρωτάθλημα η Μόντροουζ μετρώντας μια νίκη και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στιούαρτ Πέτρι φιλοξένησε την Στενχάουσμιουρ, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 70ο λεπτό, εν τέλει κατάφερε να ισοφαρίσει οκτώ λεπτά μετά, με τον Γουέμπστερ. Είναι σε ανοδική πορεία τον τελευταίο καιρό, έχοντας δείξει σημάδια βελτίωσης μετά και το αρνητικό ξεκίνημα στη σεζόν.

Την Τρίτη, φιλοξενήθηκε από την Στέρλινγκ Φάιρ, για τον πρώτο γύρο του Challenge Cup, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη-πρόκριση με 1-3. Οι Στίβις (45′) και Μπαλαντάιν (56′, 85′) τα τέρματα των φιλοξενούμενων στο παιχνίδι αυτό. Στον επόμενο γύρο θα τεθεί αντιμέτωπη με την Άιρ Αθλέτικ (02/09), εκτός έδρας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Στέρλινγκ για το Challenge Cup.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (δες το στην Novibet)

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

ΚΑΟΥΝΤΕΝΜΠΙΘ

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Κάουντενμπιθ παραμένει αήττητη μετά και τις δυο πρώτες αγωνιστικές στο πρωτάθλημα. Συγκεκριμένα, μετά το εκτός 1-1 με την Έλγκιν, στην πρεμιέρα, η ομάδα του Γκάρι Λόκι φιλοξένησε το Εδιβούργο, του οποίου και επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Στέρλινγκ, με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ήταν αρκετό για να κρίνει το παιχνίδι. Θέλει να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί στο πρωτάθλημα, με τον Λόκι να μην υπολογίζει στους τραυματίες Ντέιβιντ ΜακΓκαρν (ΤΕ 0/0) και Τζακ Γουίτακερ (ΜΕ 0/0).

Την Τρίτη, φιλοξενήθηκε από την Νταντί Γιουνάιτεντ, για τον πρώτο γύρο του Challenge Cup, κόντρα στην οποία παρουσίασε και πάλι το κακό της πρόσωπο, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 2-0 και να αποκλειστεί από την διοργάνωση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Νταντί Γιουνάιτεντ για το Challenge Cup.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.