*14η αγωνιστική

Δείτε τα προγνωστικά για στοιχημα την Κυριακή 23/06

ΜΙΟΝΤΑΛΕΝ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-2) της Σάντνες. Ο Μπρέντεν έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους μόλις στο 4′, απάντησαν οι Χόιλαντ (28′) και Κλέπα (56′). Την ανατροπή στην ανατροπή πραγματοποίησαν οι Μπρέντεν (63′) και Όλσεν (73′).

Νίκη μετά από πέντε αγωνιστικές για τη Μιοντάλεν (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες) που κατάφερε να αλώσει την έδρα της Σάντνες, παραμένοντας οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Παρουσιάστηκε συνολικά πιο απειλητική, έκανε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε και είχε δοκάρι σε σουτ του Όλσεν στο 71′.

Ξεχώρισε ο Μπρέντεν με τα δύο γκολ που πέτυχε, έφτασε συνολικά τα τρία σε 12 συμμετοχές στο πρωτάθλημα. Η Μιοντάλεν έχει συγκεντρώσει δέκα από τους συνολικά 14 βαθμούς της εντός έδρας (2-4-1 / διαφορά γκολ 14-12). Ιδιαίτερα ενδιαφέρον το στατιστικό που τη θέλει να σκοράρει έξι φορές μέχρι το 15′. Εξέτισαν την ποινή τιμωρίας τους οι Χόλτεν και Σκόγκεν.

ΜΙΟΝΤΑΛΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα επτά τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΕΓΚΕΡΣΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Βαλερένγκα. Ο Ελ Αμπντελαουΐ άνοιξε το σκορ στο 45+2′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Μίκαλσεν στο 66′.

Δεν πτοήθηκε απ’ το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ανέβασε ρυθμούς καταφέρνοντας να ισοφαρίσει στο 66′ τη Βαλερένγκα, κρατώντας τον βαθμό της ισοπαλίας στο “Egersund Idrettsparken”. Μπορούμε να πούμε πως η Έγκερσουντ αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα, αν αναλογιστούμε πως ανάγκασε τον αντίπαλο πορτιέρο σε πέντε αποκρούσεις και είχε δοκάρι σε σουτ του Χέλμερσεν για να ανοίξει το σκορ στο 15′.

Διατηρείται αήττητη σε τρεις αγωνιστικές (1-2-0), γνώρισε μία ήττα σε έξι από τη Ράουφος (2-1 εντός) την 1η του μηνός. Πατάει γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο των αναμετρήσεων της, σκοράροντας 19 από τα συνολικά 31 γκολ της στο διάστημα 60′ – 90′.