*Φάση των 16 για το Λιγκ Καπ Σκωτίας. Μονή αναμέτρηση, στην πιθανότητα ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΜΑΔΕΡΓΟΥΕΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (ΠΡΕΜΙΕΡΣΙΠ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κιλμάρνοκ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Βαν Βιν στο 14’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Άρμστρονγκ στο 71’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Τέιλορ στο 76’.

Καλή εμφάνιση μόνο για ένα ημίχρονο έκανε η Μάδεργουελ που γνώρισε εν τέλη την ήττα από την Κιλμάρνοκ. Μπήκε δυνατά στο πρώτο μέρος και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ παρά την πίεση των γηπεδούχων, όμως στην επανάληψη ο ρυθμός έγινε αρκετά πιο γρήγορος, με τους γηπεδούχους να γίνονται πιο απειλητικοί και παράλληλα αποτελεσματικότεροι, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ.

Καθόλου εύκολη η κλήρωσή της, παρά το γεγονός ότι βρίσκει μπροστά της ομάδα από τη Τσάμπιονσιπ. Η Ινβερνές είναι ένα από τα φαβορί για τον τίτλο και την άνοδο, γι’ αυτό και δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να υποτιμηθεί. Έχει το πλεονέκτημα έδρας, θέλει να δείξει στο κοινό της πως το προηγούμενο αρνητικό αποτέλεσμα ήταν απλά μια κακή μέρα και τίποτα παραπάνω, επιστρέφοντας στις νίκες και παίρνοντας παράλληλα το εισιτήριο για την επόμενη φάση της διοργάνωσης. Έχει αρκετά σκαμπανεβάσματα η απόδοσή της από την αρχή της σεζόν, με αρκετά θετικά ξεσπάσματα, αλλά καθόλου σταθερότητα, ειδικά στο αμυντικό της κομμάτι.

Μάδεργουελ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΙΝΒΕΡΝΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (ΤΣΑΜΠΙΟΝΣΙΠ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μόρτον με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Γκίλισπι με πέναλτι στο 85’.

Δεν έπεισε με την εικόνα της η Ινβερνές και υπέστη ακόμα μία απώλεια βαθμών. Παρά το γεγονός ότι είχε τον έλεγχο στο πρώτο μέρος, δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί καμία από τις ευκαιρίες της κι έτσι το σκορ παρέμεινε ισόπαλο. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρξαν ιδιαίτερες ευκαιρίες για καμία από τις δύο ομάδες, όμως μία παράβαση εντός περιοχής έδωσε τη δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να σκοράρουν από την άσπρη βούλα και να «κλέψουν» το τρίποντο.

Δύσκολο ματς για εκείνη, καθώς βρίσκει απέναντί της ομάδα από την Πρέμιερσιπ. Δυσκολεύεται στις εξόδους της, ενώ παράλληλα δεν έπεισε σε καμία από τις τελευταίες δύο εμφανίσεις της, δείχνοντας αναποτελεσματικότητα τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά. Φυσικά δεν αναμένεται να έχει παθητικό ρόλο στο ματς, αφού δεν είναι αυτό το στυλ παιχνιδιού της και αυτό μπορεί να προβεί μοιραίο αν δεν προσέξει την αμυντική της προσέγγιση.