*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γκρίμσμπι – Κόλτσεστερ 2-3

*4/7 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Χάρογκεϊτ, με γκολ που δέχθηκε από τον Μουλντούν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, σε ένα παιχνίδι που έκανε αρκετά άστοχα σουτ.

Η Κόλτσεστερ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Χάρογκεϊτ, αν και πλησίασε πολύ κοντά στο να πάρει έναν ακόμη βαθμό, αφού το γκολ το δέχθηκε στις καθυστερήσεις.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τέσσερις αγώνες, αλλά με τρεις ισοπαλίες σε αυτούς, κερδίζοντας γενικώς δύσκολα και σπάνια. Στο γήπεδό της έχει δύο σερί ισοπαλίες έπειτα από ήττα, στα τελευταία της παιχνίδια.

Γενικώς έχει 10 ήττες στα 17 τελευταία παιχνίδια όπου έχει πετύχει μόλις τρεις νίκες σε αυτό το διάστημα, οι δύο στο γήπεδό της.

Είναι πάντα χαμηλά βαθμολογικά, στην 22η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία παραμονής, αλλά με μικρή απόσταση ασφαλείας, καθώς είναι στο +7 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Κόλτσεστερ Στατιστικά

*11/18 over 2,5 εντός έδρας

*12/18 G/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι έχασε 1-3 εντός έδρας από την Στόκπορτ, μειώνοντας απλά με τον Έισα στο 52ο λεπτό στο τελικό σκορ, έχοντας δεχθεί ήδη τρία γκολ από τους Σάρτσεβιτς (9’), Ολαόφε (14’), Κας (28’).

Η Γκρίμσμπι ηττήθηκε 1-3 εντός έδρας από την Στόκπορτ, τρίτη της ήττα στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν έχει κάποια νίκη. Και αυτή έχει το ίδιο πρόβλημα με τη σημερινή της αντίπαλο!

Γενικώς κερδίζει σπάνια τώρα τελευταία, έχει δύο νίκες στους 14 τελευταίους αγώνες της, μία εντός και μία εκτός. Το αστείο είναι πώς τις έχει πετύχει απέναντι σε ομάδες που διεκδικούν άνοδο!

Δείχνει να παραμένει αβοήθητη, παρά την αλλαγή προπονητή, αφού βαθμολογικά είναι πάντα πολύ χαμηλά, στην 21η θέση, ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο, έστω και αν διατηρεί σημαντική απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία είναι στο +7 και με αγώνα λιγότερο από την ομάδα που απέχει τόσο!