*Στον πρώτο γύρο: Γκρίμσμπι – Κόλτσεστερ 2-3

*4/7 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικα στοιχηματος

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Κρόουλι, ανοίγοντας το σκορ με τον Χόπερ στο 21’. Ισοφαρίστηκε στο 42’ από τον Λόλος, αλλά προηγήθηκε εκ νέου με τον ΜακΓκίχαν στο 44’. Ο Χόπερ έκανε το 1-3 στο 46’, στο 88ο λεπτό έμεινε με 10 παίκτες, αλλά το δεύτερο τέρμα το δέχθηκε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Φόρστερ.

Έπειτα από δύο σερί ήττες στο γήπεδό της και τρεις αγώνες χωρίς νίκη εκεί, η Κόλτσεστερ επιστρέφει στους αγώνες στην έδρα της. Στον τελευταίο της αγώνα επικράτησε 2-3 εκτός έδρας της Κρόουλι, πρώτη της νίκη εκτός έπειτα από τέσσερις αγώνες, στους οποίους έχει δύο ισοπαλίες και δύο ήττες.

Είναι πάντα στην τελευταια θέση παραμονής, στην 22η του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού. Όμως σήμερα παίζει το ένα από τα δύο παιχνίδια που χρωστάει σε σχέση με αυτή την ομάδα.

Γενικώς τώρα τελευταία έχει αρκετές ισοπαλίες, εννιά στους 16 τελευταίους αγώνες της, τέσσερις στους έξι πρόσφατους μακριά από την έδρα της, έχοντας χάσει και έχοντας κερδίσει από έναν.

Κόλτσεστερ Στατιστικά

*10/11 G/G στα τελευταία παιχνίδια της, εφτά σερί στα πιο πρόσφατα.

*10/11 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι κέρδισε 0-3 εκτός έδρας την Κρου, ανοίγοντας το σκορ με τον Μουλαρκέι στο 68ο λεπτό, ενώ ο Τόμπσον στο 59’ και ο Χιουμ στο 90’ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Η Γκρίμσμπι κέρδισε ξανά έπειτα από εφτά αγώνες εκτός έδρας, όπου είχε δύο ήττες μετά από πέντε ισοπαλίες, με 0-3 στο γήπεδο της Κρου.

Και αυτό το αποτέλεσμα, σε συνδυασμό με τα άλλα παιχνίδια, την έχουν φέρει σε μία θέση όπου αν πάρει σήμερα έναν βαθμό, εξασφαλίζει και μαθηματικά την παραμονή της.

Γενικά έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, οπότε μπορεί να πάρει αυτό που θέλει. Άλλωστε σε 24 εκτός έδρας αγώνες της φέτος έχει 11 ισοπαλίες!