ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Πρωταρχικός της στόχος για φέτος η επιστροφή στη Λιγκ1. Κάτι που είναι ξεκάθαρο και από τα πρώτα παιχνίδια της στην κατηγορία, με την Κόβεντρι να είναι η μοναδική ομάδα που έχει κάνει το “2Χ2” στο πρωτάθλημα. Το συγκρότημα του Ρόμπινς έκανε ότι έπρεπε κόντρα στην Γκρίμσμπι, της οποίας επικράτησε εκτός έδρας με 0-2. Είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, δεν μπόρεσε όμως στο πρώτο μέρος να σημειώσει κάποιο τέρμα. Ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και “καθάρισε” τη νίκη με τέρματα των ΜακΝάλτι (62’) και Γκρίμερ (75’). Ακόμη μια νίκη ψυχολογίας για την Κόβεντρι, που έχει παρουσιάσει μέχρι στιγμής ένα καλό πρόσωπο. Καλή επιθετικά, τη στιγμή που έχει διατηρήσει το μηδέν στα δυο πρώτα παιχνίδια πρωταθλήματος. Όσο για σήμερα ο τεχνικός Ρόμπινς έχει όλους τους παίκτες στη διάθεση του και δεν αναμένεται να προχωρήσει σε αλλαγές στο αρχικό σχήμα σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στην Κόβεντρι.

Προηγούμενο ματς: Με 0-2 επικράτησε της Γκρίμσμπι η Κόβεντρι την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Over 2,5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Το Κόβεντρι – Νιούπορτ Κάουντι παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

ΝΙΟΥΠΟΡΤ ΚΑΟΥΝΤΙ

Κατώτερη των περιστάσεων ξανά η Νιούπορτ Κάουντι που έμεινε την προηγούμενη αγωνιστική στο 1-1 με την Κρου. Το συγκρότημα του Φλιν πήρε στο 13’ το προβάδισμα, βρέθηκε στο 17΄ να αγωνίζεται με παίκτη παραπάνω, κάτι που ωστόσο όχι μόνο δεν εκμεταλλεύτηκε, αλλά είδε την Κρου στο επόμενο λεπτό να φτάνει στην ισοφάριση. Μουδιασμένο ξεκίνημα για τη Νιούπορτ στο πρωτάθλημα, όπου αγνοεί τη νίκη μετά το πέρασμα των δυο πρώτων αγωνιστικών, μετρώντας αντίθετα δυο ισοπαλίες. Ψάχνει σήμερα την πρώτη της νίκη στη Λιγκ2, γνωρίζει φυσικά πως έχει δύσκολο έργο κόντρα στη φορμαρισμένη Κόβεντρι.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Κρου και Νιούπορτ Κάουντι την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: g/g τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.