*28η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γουέιμαουθ – Κινγκ΄ς Λιν 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΙΝΓΚ’Σ ΛΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κινγκς’ Λιν ηττήθηκε και από την Μπόρεχαμ Γουντ με 3-1 εκτός έδρας, γνωρίζοντας πέμπτη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα. Και στα 15 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος έχει κερδίσει μόνο την ουραγό Ντόβερ εντός, με 13 ήττες στα υπόλοιπα παιχνίδια!

Τα πράγματα δυσκολεύουν όλο και περισσότερο, αφού όχι μόνο παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχει μείνει πολύ πίσω από μία θέση παραμονής, στο -14 συγκεκριμένα, έχοντας καταφέρει να είναι πάνω μόνο από την ουραγό Ντόβερ.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή των αμυντικών Ντέντον, Κάλεν – ΜακΦάντεν και του μέσου Ιόντον που έχουν κάποιες ενοχλήσεις και έχασαν και τα προηγούμενα παιχνίδια της ομάδας τους.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κινγκ’ς Λιν έχασε με 3-1 εκτός έδρας από την Μπόρεχαμ Γουντ, αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με τέρμα του Λίντον στο 12ο λεπτό. Αλλά δέχθηκε την ισοφάριση από τον Ρις στο 41’ και από τέρμα του ίδιου παίκτη στο 50’ βρέθηκε να χάνει, πριν δεχθεί και τρίτο τέρμα από τον Μαρς στο 61ο λεπτό.

Κινγκ’ς Λιν Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G (δες το στην Betshop)

*Εχει 8/14 under 2,5 εντός έδρας, 7/11 στο πρωτάθλημα.

ΓΟΥΕΪΜΑΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουέιμαουθ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γέοβιλ, αν και προηγήθηκε νωρίς, χωρίς ωστόσο να πάρει την πολυπόθητη νίκη, με τις ισοπαλίες να μην την βολεύουν αυτή την εποχή. Αυτός ήταν ο πρώτος της βαθμός από τότε που την ανέλαβε ο Ολντφιλντ ως νέος προπονητής.

Εφτασε τους 11 σερί αγώνες πρωταθλήματος χωρίς νίκη, με εννιά ήττες σε αυτό το διάστημα, έχοντας κερδίσει τελευταία φορά την σημερινή της αντίπαλο στον πρώτο γύρο!

Παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, στην 21η θέση του βαθμολογικού πίνακα, συνεχίζοντας να βρίσκεται αρκετά μακριά, στο -8 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής!

Αναμένεται να λείψουν οι τραυματίες Ας (ΕΠ), Τέιλορ – Κροσντέιλ (ΜΕ), Ρόμπινσον (ΜΕ), Λέσλι – Σμιθ (ΑΜ), Τόμπσον (ΕΠ), με τον τελευταίο να έχει πιθανότητες να αγωνιστεί και τιμωρημένος είναι ο μέσος Μούσα που εκτίει ποινή μίας αγωνιστικής.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουέιμαουθ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γέοβιλ, αν και προηγήθηκε μόλις στο τέταρτο λεπτό με τον Σιλντς, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Γιουσούφ στο 52ο λεπτό.