* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (27/10): Κασίμπασα – Ιστανμπούλσπορ 3-1

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΙΣΤΑΝΜΠΟΥΛΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ανκαραγκιουτσού. Στο 38’ αποβλήθηκε ο Οζμπίρ των γηπεδούχων, στο 45+8’ ο Λοσάι έκανε το 0-1 και στο 53’ ο Μπασογκόγκ ισοφάρισε για την Ανκαραγκιουτσού.

Συμβιβασμένη με τον υποβιβασμό εδώ και αρκετές εβδομάδες, οι εμφανίσεις της όμως παραμένουν ανταγωνιστικές και με ένα αποψιλωμένο ρόστερ, το οποίο βγάζει πάθος στο παιχνίδι του και το προηγούμενο Σάββατο έκανε δεύτερη σερί εκτός έδρας ζημιά.

Στην Άγκυρα έδειξε από νωρίς ότι θα γίνει επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις, έχασε καθαρό τετ α τετ πριν κερδίσει την αποβολή του αντίπαλου κίπερ. Σούπερ το τελείωμα του χαφ της για το 0-1 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, μετά από αποτελεσματικό repress έξω από την αντίπαλη περιοχή. Δεν κατάφερε όμως να ελέγξει το τέμπο με παίκτη παραπάνω, ισοφαρίστηκε με ανοργάνωτη άμυνα και απειλήθηκε σε τρεις περιπτώσεις με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Ανταγωνιστική η εμφάνισή της και στο τελευταίο εντός με την Μπεσίκτας (0-2), αλλά συμπλήρωσε 7 ματς δίχως νίκη στο γήπεδό της (0-2-5).

Συμπλήρωσε κάρτες ο βασικός στόπερ Γεσίλ, ενώ δύσκολα θα προλάβει ο Γκιουλτεκίν (φορ) που αποχώρησε τραυματίας από το ματς της Άγκυρας.

ΙΣΤΑΝΜΠΟΥΛΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Σίβασπορ.

Τρίτο σερί παιχνίδι δίχως νίκη (0-2-1) για τους “απάτσι”, απέτυχαν να σκοράρουν για πρώτη φορά μετά από 8 παιχνίδια πρωταθλήματος, με το τελικό αποτέλεσμα της προηγούμενης Παρασκευής να αδικεί την προσπάθειά τους.

Υποδέχθηκαν έναν αντίπαλο δίχως πρόθεση να παίξει ποδόσφαιρο, μονοπώλησαν τις ευκαιρίες για 85 λεπτά. Δημιούργησαν αρκετές επικίνδυνες καταστάσεις και σε στατικές φάσεις και σε ροή αγώνα, σημάδεψαν το δοκάρι, αστόχησαν υπό ευνοϊκές προϋποθέσεις. Στο φινάλε λίγο έλειψε να το χάσουν ολόκληρο το ματς, με την Σίβασπορ να απειλεί παίζοντας με βαθιές μπαλιές στο χώρο.

“Έχουμε θέσει ως στόχο να βελτιώσουμε κι άλλο το παιχνίδι μας και να κυνηγήσουμε μέχρι το τέλος ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.” δήλωσε ο κόουτς Ουγκουρλού.

Επέστρεψε σε αποστολή μετά από καιρό την προηγούμενη εβδομάδα ο Μπαστιέν (μέσος), επέστρεψε κάτω από τα δοκάρια ο Γιαννιώτης. Οι Σαντίκι (μέσος), Τσετίνκαγια (εξτρέμ), Ενγκόι (φορ) παραμένουν τραυματίες.