*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Τσάρλτον-Γουίκομπ 3-1.

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κέμπριτζ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Αχάντμε στο 71’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λέαχι με πέναλτι στο 83’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος έσωσε η Γουίκομπ. Καλύτερη και στα δύο ημίχρονα, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει στο πρώτο, ενώ στην επανάληψη έμεινε πίσω στο σκορ. Εν τέλη στα τελευταία λεπτά η πίεσή της απέφερε «καρπούς», φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί της είναι ο στόχος της, ολοκληρώνοντας τις επίσημες υποχρεώσεις της για τη φετινή σεζόν με θετικό αποτέλεσμα. Είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει ασταμάτητα τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως παραμελεί τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να μην είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δέχεται εξίσου γκολ.

Γουίκομπ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σριούσμπερι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ουντό στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντόμπσον στο 46’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Τσάρλτον. Μπορεί να έμεινε σχετικά νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, όμως στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και με την έναρξη της επανάληψης έπιασε στον «ύπνο» την άμυνα των φιλοξενούμενων, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Χωρίς κανένα άγχος αγωνίζεται στις τελευταίες αναμετρήσεις της και έχει καταφέρει να παραμείνει αήττητη εδώ και δεκατέσσερις αγωνιστικές. Παρ’ όλα αυτά έχει πάρα πολλά θέματα να λύσει αμυντικά, αφού τα περισσότερα παιχνίδια της έμειναν στην ισοπαλία (4-10-0). Άκρως θετικό το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα με συνέπεια ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως συχνά δεν της είναι αρκετό ώστε να αποσπάσει παραπάνω νικηφόρα αποτελέσματα.