*Στον πρώτο γύρο: Τσέστερφιλντ – Γιορκ 4-0

*8/11 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΙΟΡΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γιορκ κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Μπρόμλεϊ, με τον Άρμστρονγκ να ανοίγει το σκορ στο 32’, πριν ο Ακιγιέμι διαμορφώσει το τελικό σκορ στο 81ο λεπτό.

Η Γιορκ πέρασε από την έδρα της Μπρόμλεϊ, με 0-2, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη, έπειτα από οκτώ αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει αλλά και έπειτα από τρεις που δεν είχε νίκη μακριά από την έδρα της.

Αυτές οι δύο νίκες αναπτέρωσαν σημαντικά τις ελπίδες της για παραμονή στην κατηγορία. Μετά από καιρό βγήκε εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά είναι σε απόσταση βολή, στο +2 συγκεκριμένα, από αντίπαλο εντός αυτής.

Γιορκ Στατιστικά

*10/17 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*12/16 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Τσέστερφιλντ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Μπόρεχαμ Γουντ, σκοράροντας δύο τέρματα με τον Γκράιμς (28’, 67’), ένα σε κάθε ημίχρονο, με το τρίτο να έρχεται από τον Μάντενβιλ στο 46ο λεπτό.

Η Τσέστερφιλντ κέρδισε με 3-0 εντός έδρας την Μπόρεχαμ Γουντ, αποτέλεσμα που της έδωσε τη δυνατότητα να πανηγυρίσει και μαθηματικά την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την απευθείας επιστροφή της στη Λιγκ 2.

Απέδειξε κατά τη διάρκεια όλης της σεζόν, πώς διαθέτει την καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος. Μπήκε σχεδόν από την αρχή στην πρώτη θέση, αυτή του οδηγού, φτάνοντας και τα 100 γκολ, διαθέτοντας την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας.

Ειδικά μακριά από την έδρα της, δεν κερδίζει εδώ και τρεις αγώνες, με δύο ήττες σε ατό το διάστημα, παρολο που είναι η ομάδα με τις περισσότερες εκτός έδρας νίκες στο πρωτάθλημα.

Αφου επιτεύχθηκε ο στόχος της, μάλλον δεν θα παίξει ξανά λόγω τραυματισμού ο πρώτος της σκόρερ, Γουίλ Γκριγκ.