* Η Γαλατασαράι μετρά 5 σερί νίκες επί της Ιστανμπούλσπορ.

* Στον 1ο γύρο (26/09): Ιστανμπούλσπορ – Γαλατασαράι 0-1

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (1-5) επί της Τραμπζονσπόρ. Ο Ζαχά σκόραρε δις (13’, 61’), ο Αϊχάν (64’) έγραψε το 0-3. Ο Ντεστάν (79’) μείωσε για τους γηπεδούχους και ο Ακτούρκογλου (80’, 90+6’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οδοστρωτήρας η “τσιμ-μπομ” την Κυριακή στην Τραπεζούντα, βροντοφώναξε με κυριαρχική εμφάνιση ότι παραμένει το φαβορί για τον τίτλο, πιάνοντας ξανά κορυφή, εκμεταλλευόμενη την “γκέλα” της Φενέρ.

Ξεκάθαρη η διαφορά ποιότητας, ταχυδύναμης απέναντι στην Τραμπζονσπόρ, η ομάδα του Μπουρούκ μπήκε στο παιχνίδι απόλυτα συγκεντρωμένη και είχε τις ευκαιρίες να “τελειώσει” το ματς από το πρώτο ημίχρονο. Ρευστή η κυκλοφορία της, έβγαλε ωραίες συνεργασίες στις μεταβάσεις και οι Ζαχά, Ακτούρκογλου, Μέρτενς έκαναν ότι ήθελαν, με τον πρώτο να ξεκινά στην κορυφή και να ανοίγει το δρόμο με δύο τελειώματα επιπέδου Πρέμιερ Λιγκ.

Επιστρέφει στο RAMS Park με στόχο την 14η διαδοχική (εγχώρια) νίκη, το αήττητο σερί έχει φτάσει στο 25-2-0 από την πρεμιέρα της προηγούμενης σεζόν!

Πέρασε ως αλλαγή στην Τραπεζούντα ο Ικάρντι (φορ), αλλά έχει χάσει ρυθμό κι αναμένεται να ξεκινήσει ξανά από τον πάγκο σήμερα. Ο Ζαχά θα παραμείνει στην κορυφή της επίθεσης και την θέση του τιμωρημένου και συνάμα τραυματία Μπαρντακτσί (στόπερ) θα πάρει ο Σάντσες.

Συνεχίζει την αποθεραπεία του ο Ολιβέιρα (μέσος), συνεχίζει να μην υπολογίζεται ο Ανχελίνιο (αρ. μπακ) για εξωαγωνιστικούς λόγους και οι Ζίγιες (εξτρέμ), Μπακαμπού (φορ) παραμένουν στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* Σκόραρε 2+ γκολ στα 10/11 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΙΣΤΑΝΜΠΟΥΛΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Καϊσέρισπορ. Ο Γιασάρ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 90+5’.

Ευεργετική η αλλαγή προπονητή για την ουραγό, στο ντεμπούτο επιστροφής του Κορκμάζ στον πάγκο της επέστρεψε στις νίκες μετά από σχεδόν δύο μήνες και 7 αποτυχημένες απόπειρες (0-2-5) με το πρώτο της διπλό στην σεζόν!

Απόλυτα δίκαιη η επικράτηση της Δευτέρας στην Καισάρεια, όπου παρατάχθηκε με νέο σύστημα (3-5-2) και πολλή όρεξη/ένταση στο παιχνίδι της. Έχασε απίθανες ευκαιρίες και στο πρώτο και στο δεύτερο ημίχρονο, βρίσκοντας τα κενά στις μεταβάσεις, πριν πετύχει το καθοριστικό γκολ στις καθυστερήσεις. Με εκπληκτικό βολέ, στο “ριμπάουντ” από κόρνερ από τον αριστερό της φουλ μπακ.

“Προβλέψαμε ότι κάθε λεπτό που μπορούσαμε να κρατήσουμε το ματς στο 0-0 θα μετατρεπόταν σε μεγαλύτερο χάος για την Καϊσέρισπορ. Έγινε όπως νομίζαμε. Η κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε είναι ξεκάθαρη, δεν χρειάζεται να πουλάμε όνειρα. Στόχος θα είναι να δημιουργηθεί θετική αξία για τον σύλλογο.” δήλωσε ο κόουτς Κορκμάζ.

Άδειασε το απουσιολόγιο με τις επιστροφές του τιμωρημένου Τεμέλ (μέσος) και των μέχρι πρότινος τραυματιών Ρόκα (μέσος), Κοϊλού (εξτρέμ).