*Σε φιλικό στις 5/8: Χέρακλες – Φόλενταμ 1-3

*Αήττητο πέντε αγώνων μετράει η Φόλενταμ απέναντι στην Χέρακλες (3-2-0).

*Τελευταίο μεταξύ τους επίσημο παιχνίδι χρονολογείται στις 15/3/2009.

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΦΟΛΕΝΤΑΜ

Προηγούμενο ματς: Δεν τα κατάφερε ούτε στο απαιτητικό εκτός έδρας με αντίπαλο την Φορτούνα Σιτάρντ, αφού ηττήθηκε με 3-1 την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε κόντρα στην ροή του αγώνα (40′) και στο δεύτερο μέρος δέχτηκε τέτοια πίεση που κατέρρευσε, ιδιαίτερα μετά την ισοφάριση (59′). Το δεύτερο γκολ για την γηπεδούχο ήρθε στο 66′, ενώ το σκορ διαμορφώθηκε στο 89′ κατόπιν ωραίας ομαδικής συνεργασίας.

Μέχρι στιγμής το ξεκίνημα στην σεζόν είναι ιδιαίτερα κακό για την Φόλενταμ, αφού έχει γνωρίσει τέσσερις ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια. Εκτός αυτού, η εικόνα της εντός των τεσσάρων γραμμών είναι ιδιαίτερα προβληματική και αυτό είναι που ανησυχεί περισσότερο από όλα. Κόντρα στην Φορτούνα δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον ρυθμό του αγώνα και έμεινε πίσω από την μπάλα καθ’ όλη την διάρκεια αυτού. Δέχτηκε πολλές φάσεις και στα δύο ημίχρονα, απλώς στο πρώτο στάθηκε τυχερή.

«Ούτε εμάς μας αρέσει αυτή η κατάσταση αλλά θα πρέπει άπαντες να αντιληφθούμε πως είναι ακόμη αρκετά νωρίς στην σεζόν και υπάρχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης. Θεωρώ ότι θα δείξουμε καλύτερο πρόσωπο στην συνέχεια του πρωταθλήματος και πιστεύω πολύ στους παίκτες μου», τόνισε ο τεχνικός Κέλερ.

Απέκτησε τον μέσο Μαουλούν και τον αριστερό μπακ Κοξ, δύο παίκτες που έχουν άριστες γνώσεις της κατηγορίας. Παραμένουν τραυματίες οι αναπληρωματικοί Μπουρ, Μπλομεστάιν και Ντουιρί. Άπαντες μακροχρόνιοι.

Φόλενταμ Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*Πέτυχε πρώτη γκολ στα 6/8 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΕΡΑΚΛΕΣ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα από την Ουτρέχτη με 1-3 εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ευάλωτη αμυντικά, βρέθηκε να χάνει από το 5′, ενώ το δεύτερο γκολ ήρθε σε καθοριστικό σημείο της αναμέτρησης (45+4′). Προσπάθησε να αντιδράσει στην επανάληψη και μείωσε στο 62′, αλλά ένα αυτογκόλ στις καθυστερήσεις (90+4′) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλσμα.

Ουσιαστικά σπατάλησε ένα ημίχρονο στον αγώνα με την Ουτρέχτη και αυτό είναι που έκανε και την διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες. Τα δύο γκολ που δέχτηκε στο πρώτο μέρος ήταν λογική εξέλιξη, αφού έβγαλε θέμα στην δημιουργία φάσεων και αμυντικά στάθηκε αρκετά άσχημα. Στην επανάληψη, βελτιώθηκε και θα μπορούσε να φτάσει μέχρι την ισοφάριση, αλλά δεν τα κατάφερε και έτσι ηττήθηκε. Έβαλε τέλος σε ένα μίνι σερί δύο νικών και επέστρεψε στις ήττες μετά την πρεμιέρα και τον αγώνα απέναντι στον Άγιαξ.

«Πάντοτε όταν ο αντίπαλος δεν έχει πανηγυρίσει βαθμούς, είναι ακόμη πιο δύσκολο να τον αντιμετωπίζεις, αφού το κίνητρό του είναι ισχυρό. Παρόλα αυτά, εμείς έχουμε πίστη στις δυνάμεις μας και πιστεύουμε πως αν κάνουμε πράξη τα όσα είπαμε στις προπονήσεις θα πάρουμε τους τρεις βαθμούς», σχολίασε ο τεχνικός Λάμερς, εν όψει του σημερινού αγώνα.

Δεν αλλάζουν τα πράγματα στον καταρτισμό της αποστολής της, γνώριμα τα αγωνιστικά της θέματα. Ο λόγος για τον τραυματίας φορ Λάουρσεν και τον φορ Χόρνκαμπ, που αντιμετωπίζει και αυτός θέμα τραυματισμού.