*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/4 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/4 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ντέρμπι-Φλίτγουντ 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σριούσμπερι με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κένεχ στο 9’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ντάνκλι στο 45+3’. Το 3-0 πέτυχε ο Σίπλι στο 58’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρούνεϊ στο 66’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε ακόμα μία ήττα. Κακό πρώτο μέρος, έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δέχθηκε ακόμη ένα τέρμα. Στην επανάληψη ακολούθησε παρόμοιο σκηνικό, ενώ το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της «τιμής».

Αντίδραση θέλει να βγάλει, όμως το έργο της αναμένεται αρκετά πιο δύσκολο. Αντιμετωπίζει μια από τις πιο δυνατές ομάδες του πρωταθλήματος, την ώρα που έχει ακόμα πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν, τα οποία μοιάζει ανήμπορη να λύσει. Θετικό το γεγονός ότι σκοράρει στις περισσότερες αναμετρήσεις της, αν και αυτό δεν της έχει δώσει όσα θετικά αποτελέσματα ιδανικά θα ήθελε.

Φλίτγουντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΤΕΡΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Πιτέρμπορο με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Κόλινς στο 1’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπόροους στο 9’. Το 2-1 πέτυχε ο Κόλινς στο 60’ και το 2-2 ο Ποκού στο 84’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τζόουνς στο 90+4’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Ντέρμπι. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς, όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν «απάντηση» άμεσα. Στην επανάληψη πήρε και πάλι προβάδισμα στο σκορ, αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πίεσαν έντονα και κατάφεραν να το ανατρέψουν στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Την ευκαιρία να επιστρέψει άμεσα στις νίκες έχει σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει την κακή αμυντικά Φλίτγουντ. Είναι σε καλή κατάσταση, δεν αναμένεται να την πτοήσει η ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, αν και είναι σαφώς απογοητευμένη από τον τρόπο με τον οποίο αυτή ήρθε. Βρίσει δίχτυα ασταμάτητα, όμως παραμένει επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχεται εξίσου γκολ.