*18η αγωνιστική

*7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*Μόλις μία νίκη έχει η Έμεν στα δέκα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο την ΦΚ Αϊντχόφεν (6-3-1).

Δείτε τα σημερινά Προγνωστικά Ποδοσφαίρου

ΦΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ

Προηγούμενο ματς: Μεγάλη προσπάθεια και ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην Καμπούρ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Αιφνιδίασε και σκόραρε στην πρώτη της καλή στιγμή (30′), δέχτηκε άμεσα την ισοφάριση με πέναλτι (35′), ενώ στην επανάληψη πιέστηκε και υπέστη την ανατροπή (69′). Από το πουθενά και δίχως να απειλεί, κατάφερε να ισοφαρίσει (83′).

Η επιτομή του κυνισμού και της αποτελεσματικότητας ήταν το ματς απέναντι στην Καμπούρ. Δέχτηκε τεράστια πίεση και μονίμως ήταν κλεισμένη στο δικό της μισό, ωστόσο στις δύο καλές στιγμές που δημιούργησε, σκόραρε. Επέδειξε πάντως μπόλικο πάθος και μαχητικό πνεύμα, στοιχεία που είχαν λείψει από τα προηγούμενα παιχνίδια της. Παραμένει χωρίς νίκη στα έξι τελευταία για το πρωτάθλημα (0-3-3).

Καταγράφει τρεις σημαντικές επιστροφές και τα προβλήματα που αντιμετωπίζει είναι όλα μακροχρόνια. Ο λόγος για τους τραυματίες Πάινενμπουρχ, Περσίν και Κέστενς.

ΦΚ Αϊντχόφεν Στατιστικά

*9/11 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΕΜΕΝ

Προηγούμενο ματς: Δεν τα κατάφερε στο ντέρμπι κορυφής απέναντι στην Βίλεμ εκτός έδρας και υπέστη άνετη ήττα με 3-0 την περασμένη αγωνιστική. Κράτησε στο πρώτο μέρος, αλλά στις αρχές της επανάληψης δέχτηκε το πρώτο γκολ (50′) και στην συνέχεια έβγαλε κούραση. Φάνηκε αυτό στο τελευταίο δεκάλεπτο, όταν δέχτηκε και τα δύο επόμενα γκολ (80′, 85′).

Με βάση τα αποτελέσματα το τελευταίο διάστημα, άπαντες περίμεναν την Έμεν να δείξει ένα πιο ανταγωνιστικό πρόσωπο στο Τίλμπουρχ. Κάτι τέτοιο δεν συνέβη, ήταν άχρωμη και χωρίς διάθεση για δημιουργία. Ηττήθηκε δίκαια και έτσι είδε την διαφορά από την κορυφή να αυξάνεται (-6). Πάντως, έχασαν και οι ανταγωνιστές της παράλληλα, οπότε εξακολουθεί να μοιράζεται την δεύτερη θέση με την Ρόντα.

Τραυματίστηκε και θα λείψει ο αναπληρωματικός μέσος Χάουζερ, που ακόμη δεν έχει κάνει το ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα. Σταθερά στα πιτς και ο φορ Λαντού, ενώ αμφίβολος δίνεται στα ρεπορτάζ ο μέσος Σμέιτς.