*45η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γουόκινγκ – Γιορκ 1-2

*Αήττητη η Γιορκ στα εφτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΓΙΟΡΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γιορκ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Έμπσφλιτ, με τέρμα του Κρολ στο 83ο λεπτό, αφού είχε νωρίτερα δοκάρι και ενώ είχαν αποβληθεί δύο παίκτες της!

Η Γιορκ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Έμπσφλιτ, πρώτη της ήττα μετά από τρεις σερί νίκες και μία ισοπαλία. Αποτελέσματα που την είχαν βοηθήσει να ανακάμψει προσωρινά.

Αλλά η τελευταία ήττα ήταν ουσιαστικά ένα βήμα προς τα πίσω. Βρίσκεται στην τελευταία θέση παραμονής, στο +3 από την ζώνη του υποβιβασμού και με αγώνα περισσότερο από την ομάδα που είναι ακριβώς από κάτω της.

Γιορκ Στατιστικά

*12/20 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*14/19 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόκινγκ κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Ντάγκεναμ, αν και προηγήθηκε με τον Άντερσον στο 5’. Ισοφαρίστηκε από τον Χιλ στο 11ο λεπτό και μετά έπρεπε να φτάσουμε στο 85’ για να σκοράρει ξανά με τον Μπερκόε, πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Λούκερ στις καθυστερήσεις, πριν μειώσει η αντίπαλος της με τον Λόουλες στο 95’!

Η Γουόκινγκ κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Ντάγκεναμ, μετά από τρεις αγώνες που δεν είχε νίκη, με αποτέλεσμα να “ανασάνει” βαθμολογικά, καθώς ξέφυγε στο +5 από την ζώνη του υποβιβασμού και είναι στο +2 από την σημερινή της αντίπαλο.

Και ενώ πέρυσι διεκδίκησε άνοδο μέσω των play off, φέτος τα αποτελέσματα της είναι τόσο τραγικά που παλεύει για την παραμονή της.

Μακριά από την έδρα της έφερε δύο σερί ισοπαλίες, έπειτα από μία ήττα στο προηγούμενο παιχνίδι της.