7η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΕΞΕΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρτον με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Τρέβιτ στο 75’.

Ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση για την Έξετερ και τρίτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε με αρκετές από αυτές, βρίσκοντας εν τέλη δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά κινδύνευσε, αλλά κράτησε το μηδέν στην εστία της.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, επιστρέφοντας στις εντός έδρας αναμετρήσεις. Έχει εκκινήσει εξαιρετικά το πρωτάθλημα, βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, μετρώντας τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία σε έξι αγωνιστικές. Ασταμάτητη επιθετικά, σκοράρει με συνέπεια στα παιχνίδια της, ενώ μάλιστα έχει δεχθεί μόλις δύο γκολ μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα.

Έξετερ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΕΙΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τζίλιγχαμ με σκορ 2-1, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με το αυτογκόλ του Μόρις στο 43’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Αλεξάντερ με πέναλτι στο 80’ και δέχθηκαν την ανατροπή από το αυτογκόλ του Μπέκλες στο 83’.

Θετικά στοιχεία άφησε η Λέιτον Όριεντ παρά την ήττα της. Καλύτερη στο πρώτο μέρος, είχε τον έλεγχο, πίεσε έντονα και κατάφερε να πάρει προβάδισμα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε, με τους γηπεδούχους αυτή τη φορά να ελέγχουν και να ανατρέπουν εν τέλη το εις βάρος τους σκορ.

Να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα είναι ο στόχος της, όμως το έργο της σήμερα αναμένεται ιδιαίτερα δύσκολο. Φιλοξενείται από την πρωτοπόρο Έξετερ και είναι δεδομένο πως θα δεχθεί έντονη πίεση, στην οποία όπως μας έχει δείξει μέχρι στιγμής, υποκύπτει πολύ εύκολα. Σε γενικές γραμμές είναι κακή αμυντικά, σπάνια κρατάει το μηδέν στην εστία της, ειδικά μακριά από το γήπεδό της, ενώ από την άλλη επιθετικά απειλεί με αξιώσεις αν βρει χώρους.