*Φετινά ματς: Νέα Υόρκη Σίτι – Φιλαδέλφεια 1-3.

*Μόλις μια ισοπαλία στα τελευταία 10 μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας.

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-0 επί του Νάσβιλ. Το 0-1 στο 40’ με πέναλτι του Γκάζνταγκ, το 0-2 ο ίδιος παίκτης ξανά με πέναλτι στο 84’. Με δέκα παίκτες απ’ το 81’ το Νάσβιλ, στις καθυστερήσεις έμεινε με εννέα, ενώ εκεί έμεινε με δέκα και η Φιλαδέλφεια.

Πήρε σπουδαία νίκη επί του Νάσβιλ μεσοβδόμαδα, ήταν αποτελεσματική και τυχερή. Το Νάσβιλ είχε διαρκώς την μπάλα, έβγαζε ευκαιρίες, στάθηκε άτυχο στις φάσεις που η μπάλα σταμάτησε στα δοκάρια. Απ’ το πουθενά ήρθε το 0-1 με πέναλτι για τη Φιλαδέλφεια, με τον ίδιο τρόπο ήρθε και το 0-2 στο 84’. Άδικο αποτέλεσμα, το Νάσβιλ άξιζε την ισοπαλία.

Επιστροφή στις νίκες μετά από δύο σερί ήττες κόντρα σε Γκάλαξι (3-1) και Ατλάντα (2-0), νωρίτερα πήρε εντός έδρας νίκη 4-1 επί του Ίντερ Μαϊάμι και εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με το Ορλάντο. Είχαν προηγηθεί η εκτός έδρας ήττα 2-1 απ’ το Σαν Χοσέ και τέσσερις διαδοχικές νίκες, στις τρεις εκ των οποίων δε δέχτηκε γκολ! Ανέβηκε στους 37 πόντους και στην τέταρτη θέση της Ανατολής.

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/10 Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 6/9 NG σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στο Κολόμπους. Το 0-1 ο Χάακ στο 75’, το 1-1 έκανε ο Ζαβάντσκι στις καθυστερήσεις. Με δέκα παίκτες απ’ το 68’ το Κολόμπους.

Άλλη μια γκέλα για τη Νέα Υόρκη την περασμένη εβδομάδα, ακόμη μια φορά που θα έπρεπε να έχει κερδίσει. Ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, προηγήθηκε στο 75’, ενώ μάλιστα έπαιζε με παίκτη παραπάνω απ’ το 68’. Κρατούσε το προβάδισμα μέχρι το φινάλε, ωστόσο το Κολόμπους ισοφάρισε στις καθυστερήσεις και υποχρέωσε τη Νέα Υόρκη σε μια ισοπαλία που δεν άξιζε.

Έβδομη ισοπαλία στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές (1-7-0), ερχόταν απ’ το εντός έδρας 1-1 κόντρα στη Σάρλοτ, νωρίτερα επικράτησε εκτός έδρας στο Μόντρεαλ (1-0), είχαν προηγηθεί πέντε σερί ισοπαλίες στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, έχει μόλις μια νίκη στις τελευταίες 13 αγωνιστικές (1-8-5)! Με 26 πόντους καταλαμβάνει την 13η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας.