*Αναμέτρηση για την 14η αγωνιστική.

*Νωρίτερα στη σεζόν: Κλάιντ – Έλγκιν Σίτι 2-1.

ΕΛΓΚΙΝ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-1 από την Νταμπάρτον. Στις καθυστερήσεις του πρώτο ημιχρόνου διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την Έλγκιν Σίτι, η οποία είναι προτελευταία στη βαθμολογία, πάνω μόνο από τη σημερινή αντίπαλό της. Στα έξι τελευταία παιχνίδια της έχει πανηγυρίσει δύο νίκες, τις οποίες μάλιστα τις πήρε διαδοχικά, αμφότερες στο γήπεδό της, με το ίδιο σκορ (2-1), απέναντι σε Στρανράερ και Πίτερχεντ, στα τέσσερα υπόλοιπα έχει υποστεί ισάριθμες ήττες.

Έλγκιν Σίτι Στατιστικά

*Goal / Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΛΑΪΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο την Σπάρτανς. Προηγήθηκε με τον Άλαν στο 4’, ισοφαρίστηκε στο 24’.

Συνεχίζει την προσπάθεια να ξεφύγει από την τελευταία θέση της κατάταξης, θα κάνει σημαντικό βήμα για να τα καταφέρει, αν και όχι άμεσα, σε περίπτωση που κερδίσει την Έλγκιν Σίτι, από την οποία έχει τέσσερις βαθμούς λιγότερους. Σε επίπεδο πρωταθλήματος τρέχει αήττητο σερί τριών αγώνων, με δύο ισοπαλίες, αμφότερες με 1-1 και εκτός έδρας, και μία νίκη στο γήπεδό της, με 3-2 κόντρα στην Μπόνιριγκ Ρόουζ.