*3η αγωνιστική

*Η Γουόλσολ είναι αήττητη στο παρελθόν εντός έδρας από την Στίβενεϊτζ, με τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

ΓΟΥΟΛΣΟΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Σουίντον, με τη φάση του αγώνα να γίνεται στο 78’, όταν κέρδισε πέναλτι και απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Ο Τζόνσον το μετέτρεψε σε γκολ και ένα λεπτό αργότερα πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Αμπραχαμς.

Η Γουόλσολ επικράτησε και στο Λιγκ Καπ με 2-0 εντός έδρας της Σουίντον, περνώντας στην επόμενη φάση του θεσμού, εκμεταλλευόμενη την κακή αγωνιστική κατάσταση της αντιπάλου της.

Αυτή ήταν η τρίτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια ως τώρα στη σεζόν, ούσα μία από τις πέντε ομάδες που έχουν το απόλυτο στο πρωτάθλημα, μαζί και με τη σημερινή της αντίπαλο.

Πάντως όπως είπε ο τεχνικός της, Μάικ Φλιν, θα πρέπει να κερδίσουν τις προσωπικές μονομαχίες αν θέλουν να πάρουν τη νίκη και στον αποψινό αγώνα.

Θα απουσιάσουν λόγω τραυματισμών οι Γουίλκινσον (ΕΠ), Λάμπαντι (ΜΕ), ΜακΕντι (ΑΜ) και αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Ράιλι που έχει κάποιες ενοχλήσεις.

Γουόλσολ Στατιστικά

*Εχει 3/3 N/G στη σεζόν

*Εχει δύο συνεχόμενα under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Στίβενεϊτζ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ρέντινγκ με τέρμα του Ρόουζ στο 89ο λεπτό, έχοντας προηγηθεί στο 10’ με τον Ιρλεϊ, πριν δεχθεί την ισοφάριση από τον Εχιμπάτιοναμ στο 63’.

Η Στίβενεϊτζ επικράτησε με 1-2 εκτός έδρας της Ρέντινγκ, η οποία παίζει σε υψηλότερη κατηγορία, παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του Λιγκ Καπ. Και έχει τρεις σερί νίκες στο ξεκίνημα της σεζόν, όλες με το ίδιο σκορ!

Αλλά όχι απλά το έχει πετύχει, τα κατάφερε αντιμετωπίζοντας ομάδες που θεωρητικά είναι πολύ καλύτερες από την ίδια, τουλάχιστον στα χαρτιά και όπως παρουσιάζονταν πριν αρχίσει η σεζόν!

Όλα αυτά με τον Στιβ Εβανς στον πάγκο, έναν πολύπειρο, όσο και ιδιόρρυθμο, προπονητή, αν και δεν έχει πετύχει κάποια μεγάλη επιτυχία, παρόλο που του δόθηκαν ευκαιρίες και σε μεγάλες ομάδες της κατηγορίας.

Πρόσφατα χτύπησε ο επιθετικός Λιστ, με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη.