*Επαναληπτικός ημιτελικός των play off για την άνοδο. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που μετά τη λήξη του σημερινού αγώνα το συνολικό σκορ είναι ισόπαλο, ακολουθεί παράταση και αν δεν αλλάξει κάτι, η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Κρόουλι – ΜΚ Ντονς 3-0 (5’ Κέλι, 45’ Γουίλιαμς, 65’ Ντάρσι)

*Στην κανονική περίοδο: Κρόουλι – ΜΚ Ντονς 2-1, ΜΚ Ντονς – Κρόουλι 2-0

*5/5 under 2,5 & Ν/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

✅ Δείτε εδώ όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα ✅

ΜΚ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Οι Μίλτον Κέινς Ντονς έχασαν 3-0 εκτός έδρας από την Κρόουλι, αν και τους σκορ τους αδικεί λίγο, κυρίως για την προσπάθεια τους να σκοράρουν στο δεύτερο ημίχρονο, ένα γκολ που τους άξιζε. Αντιθέτως δέχθηκαν τρία γκολ από τους Κέλι (5’), Γουίλιαμς (45’), Ντάρσι (65’).

Οι Μίλτον Κέινς Ντονς έχασαν με 3-0 εκτός έδρας από την Κρόουλι και στην έκτη τους συμμετοχή σε play off, δείχνουν να βαδίζουν ολοταχώς προς ισάριθμους αποκλεισμούς από τελικούς! Και μπορεί να ήταν μόλις η δεύτερη ήττα τους στους εφτά τελευταίους αγώνες, αλλά στους δύο τελευταίους εντός δέχθηκαν από τέσσερα γκολ!

Πάντως από τις ομάδες που συμμετέχουν στα play off είναι αυτή με τις περισσότερες νίκες στο γήπεδό τους, 14 σε 23 αγώνες, μαζί με την Ντονκάστερ. Αλλά τώρα θέλει νίκη με τουλάχιστον τρία γκολ διαφορά, για να στείλει τον αγώνα στην παράταση, έχοντας μόνο δύο ανάλογες νίκες εντός στο πρωτάθλημα φέτος!

Ακόμη και έτσι, ο τεχνικός της, Μάικ Γουίλκινσον, θεωρεί πώς όλα είναι ανατρέψιμα, αρκεί να παίξουν όπως μπορούν και να παρουσιάσουν το καλό τους πρόσωπο.

Μίλτον Κέινς Ντονς Στατιστικά

*32/53 G/G στη σεζόν, 18/27 εντός έδρας

*10/12 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι κέρδισε 3-0 εντός έδρας τους Μίλτον Κέινς Ντονς στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, αν και τον σκορ την κολακεύει εξαιρετικά. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, ο τερματοφύλακας κράτησε το μηδέν στην άμυνα της, ουκ ολίγες φορές. Ευτύχησε να προηγηθεί πολύ νωρίς, με τον Κέλι στο πέμπτο λεπτό, ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Γουίλιαμς έκανε το 2-0. Και στο 65’ ο Ντάρσι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Κρόουλι στην πρώτη της συμμετοχή σε διαδικασία play off έκανε αποφασιστικό βήμα πρόκρισης, καθώς επικράτησε 3-0 εντός έδρας των ΜΚ Ντονς, από τους οποίους τερμάτισε τρεις θέσεις και οκτώ βαθμούς χαμηλότερα στο βαθμολογικό πίνακα.

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη έπειτα από δύο σερί ισοπαλίες και γενικώς πέντε σερί αγώνες χωρίς να έχει χάσει. Αλλά ήταν και η δεύτερη νίκη της εντός έπειτα από πέντε αγώνες που δεν είχε επικρατήσει στο γήπεδό της, με δύο ήττες.

Από τις ομάδες που συμμετέχουν στα play off έχει τις περισσότερες νίκες εκτός έδρας, δέκα σε 23 παιχνίδια, αν και δεν κέρδισε στα δύο πιο πρόσφατα, όμως έπειτα από τέσσερις σερί νίκες!

Ο προπονητής της, Σκοτ Λίντσεϊ, δήλωσε περήφανος για τους παίκτες του, αλλά ξεκαθάρισε πώς τίποτα δεν τελείωσε και υπάρχει ένας αγώνας ακόμη και καθόλου χώρος για πανηγυρισμούς.