12η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΟΥΝΤΑΞ ΙΤΑΛΙΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ο’Χίγκινς, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ζεραλντίνιο με πέναλτι στο 15’ και το 0-2 ο Ρίος στο 41’. Το 0-3 πέτυχε ο Ρίος στο 62’ και το 0-4 ο Ντίτμπορν στο 90+1’. Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Ζεραλντίνιο στο 90+4’.

Τρομερή εμφάνιση και εμφατική νίκη για την Αουντάξ Ιταλιάνο. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και ήταν τρομακτικά αποτελεσματική, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα με άνεση. Αμυντικά δέχθηκε εξίσου πίεση, χωρίς όμως να επιτρέψει στους γηπεδούχους να παραβιάσουν την εστία της.

Με ψυχολογία στα ύψη έρχεται στο σημερινό παιχνίδι ύστερα από τη νίκη της αυτή και θέλει ιδανικά να τις διπλασιάσει, έχοντας σύμμαχο την έδρα της. Δύσκολο βέβαια το έργο της, αφού φιλοξενεί την Κόλο Κόλο, παρ’ όλα αυτά μπορεί να εκμεταλλευτεί την όποια κόπωση έχουν οι φιλοξενούμενοι ώστε να βρει πιο εύκολα δίχτυα. Δεν έχει αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα εντός έδρας μέχρι στιγμής (0-1-3), ενώ έχει δεχθεί γκολ σε όλα της τα παιχνίδια.

Αουντάξ Ιταλιάνο Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Φλουμινένσε με σκορ 0-1, στα πλαίσια της φάσης των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Μανοέλ στο 74’.

Πλήρως αναποτελεσματική εμφάνιση και ήττα για την Κόλο Κόλο. Καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς, επέβαλλε το ρυθμό της, πίεσε έντονα και δημιούργησε πληθώρα ευκαιριών, όμως ήταν τρομακτικά άστοχη στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, παρ’ όλα αυτά άφησε κενούς χώρους στην επανάληψη με τους φιλοξενούμενους να μην το αφήνουν ανεκμετάλλευτο.

Σαφώς απογοητευμένη ύστερα από την αποτυχία της να πάρει το τρίποντο μεσοβδόμαδα και θέλει σήμερα να βγάλει αντίδραση. Θα χρειαστεί φυσικά μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση ώστε να περάσει από την έδρα της Αουντάξ Ιταλιάνο, η οποία είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο. Δεν έχει περιθώρια για νέο στραβοπάτημα σήμερα, αφού έτσι θα μείνει ακόμα πιο πίσω στην προσπάθεια που κάνει για να μειώσει την απόστασή της από τις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.