*18η αγωνιστική

*Πέρυσι η Στόκπορτ κέρδισε και τους δύο αγώνες της σε συνδυασμό με over 3,5

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουίλντστοουν κέρδισε και την Ντόβερ με 2-3 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας τρίτη νίκη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν χάνει. Και έχει κερδίσει τα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της, με το ίδιο σκορ μάλιστα, 1-0!

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, στην 15η θέση για την ακρίβεια, όμως από πλευράς βαθμών, αν και απέχει μακριά, είναι ελάχιστα πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -8 συγκεκριμένα, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +10 για την ακρίβεια.

Παραμένει εκτός ο μακροχρόνια τραυματίας αμυντικός Στίβενς, ενώ αμφίβολη είναι και η συμμετοχή του μέσου Ελίτο που έχει κάποιες ενοχλήσεις και έλειψε από τα τελευταία παιχνίδια, αλλά και του μέσου Μπράουνε που χτύπησε στον προηγούμενο αγώνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουίλντστοουν χρειάστηκε να προηγηθεί τρεις φορές, αλλά κατάφερε να κερδίσει με 2-3 εκτός έδρας την Ντόβερ. Ανοιξε το σκορ με τον Σουίνι μόλις στο 4’, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Ράνσομ στο 11’, πριν προηγηθεί εκ νέου με τον Ούμεραχ στο 24’. Ο Γουντς στο 63’ έκανε το 2-2 και τελικά πήρε τη νίκη με γκολ του Σουίνι στο 72ο λεπτό.

Γουίλντστοουν Στατιστικά

*Εχει 4/5 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Εχει 5/9 N/G μαζί με under 2,5 εντός έδρας, 5/8 στο πρωτάθλημα.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στόκπορτ επιβεβαίωσε την αγωνιστική της ανωτερότητα, κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 5-0 εντός έδρας την Κινγκ’ς Λιν. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, τρίτη στα έξι τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, ενώ μακριά από την έδρα της έχει δύο νίκες στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν έχει ήττα.

Είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 9η θέση του για την ακρίβεια, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Μοναδικός τραυματίας ο αμυντικός Μίνιχαν, που λείπει εδώ και καιρό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στόκπορτ δεν συνάντησε ιδιαίτερα προβλήματα και επικράτησε εύκολα με 5-0 εντός έδρας της Κινγκ’ς Λιν. Προηγήθηκε με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τους Κιν (34’), Ράιντελ (45’), με τα άλλα τρία να επιτυγχάνονται στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, από τους Κράνκσοου (48’), Μπάρκλεϊ (77’), Τζένινγκς (91’).