*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Τσίβας Γουαδαλαχάρα-Άτλας 4-1.

ΑΤΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κρουζ Αζούλ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Αγκίρε με πέναλτι στο 13’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μάρκεζ στο 38’. Το 1-2 πέτυχε ο Ριβέρο στο 40’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καντίντο στο 71’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Άτλας. Μπήκε δυνατά και πήρε «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ, όμως στη συνέχεια δέχθηκε ασφυκτική πίεση, με τους γηπεδούχους να μειώνουν πριν την ανάπαυλα και να ισοφαρίζουν στην επανάληψη.

Μπορεί να βρίσκεται εκτός πλέι-οφ, παρ’ όλα αυτά δεν υπάρχει κανείς που να μην αναμένει σήμερα να παίξει δυνατά, θέλοντας να νικήσει τη μισητή της αντίπαλο, αφήνοντάς την παράλληλα εκτός εξάδας. Είναι μαχητική, σκοράρει σταθερά μπροστά στο κοινό της, όμως το μεγάλο της πρόβλημα είναι στα μετόπισθεν, αφού δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.

Άτλας Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κερετάρο, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Σεπουλβέντα στο 54’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Αλβαράδο στο 89’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Επέβαλλε το ρυθμό της, είχε την κατοχή της μπάλας και εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, σκοράροντας στο δεύτερο ημίχρονο.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει το τελευταίο διάστημα θέλει να δώσει, εξαντλώντας όσες πιθανότητες έχει για να βρεθεί εντός εξάδας. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση, παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο και σκοράρει με συνέπεια, ενώ παράλληλα είναι αρκετά σταθερή αμυντικά, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στις τέσσερις από τις πέντε πρόσφατες αναμετρήσεις της.