*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα 2/3 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε στο Betarades.gr όλα τα προγνωστικά στοιχήματος της ημέρας!

ΑΤΑΛΑΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-0) της Ράκοβ. Ντοπιέτα πέτυχε ο Μούριελ (14′, 72′), από ένα γκολ οι Μπονφάντι (26′) και Ντε Κεϊτελάρε (90+2′).

Ταξίδεψε με πολλές απουσίες στην Πολωνία κι έπαιξε με τα δευτεροτρίτα απέναντι στη Ράκοβ, της οποίας επικράτησε με το εμφατικό 4-0 τερματίζοντας στην 1η θέση του 4ου ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ. Παράλληλα εξασφάλισε το εισιτήριο απευθείας για τους “16” της διοργάνωσης.

Τρία γκολ πέτυχε ο Μούριελ στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις της Αταλάντα, την προηγούμενη βδομάδα χάρισε το “τρίποντο” σε αυτή επί της Μίλαν στο Μπέργκαμο (3-2) με ασύλληπτο τακουνάκι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Η εν λόγω νίκη έβαλε τέλος σε αρνητικό σερί τεσσάρων αναμετρήσεων στη Σέριε Α (0-1-3), στις εννέα τελευταίες σχετικές εντός έδρας γνώρισε δύο ήττες με το ίδιο σκορ (2-1) από Ίντερ και Νάπολι.

Δεδομένη θα πρέπει να θεωρείται μία θέση στην ενδεκάδα για τον Λούκμαν, την ώρα που ο Μούριελ “απειλεί” τον Ντε Κεϊτελάρε στην γραμμή κρούσης. Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του Κολάσινατς στην αποστολή.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Μπολόνια. Ντοπιέτα πέτυχε ο Ζίρκζεϊ (9′, 20′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νουανκουό (75′). Κόκκινη κάρτα στον πάγκο δέχτηκε ο Φάσιο για τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις.

Δεν κατάφερε να περιορίσει την δράση του κορυφαίου Ζίρκζεϊ που την ανάγκασε να μαζέψει την μπάλα από τα δίχτυα της δύο φορές μέχρι το 20′. Κατώτερη των προσδοκιών η Σαλερνιτάνα, απείλησε ουσιαστικά την Μπολόνια μόνο στη φάση της μείωσης του σκορ από τον Νουανκουό.

Δεύτερη σερί ήττα για το συγκρότημα του Ιντζάγκι που διατηρείται στην τελευταία θέση της Σέριε Α με οχτώ βαθμούς (-5 από τη 17η Ουντινέζε), πανηγυρίζοντας μόλις μία νίκη μετά από 15 στροφές. Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 27 Ιανουαρίου για να βρούμε το τελευταίο διπλό που πανηγύρισε η “γκρανάτα” επί της Λέτσε (2-1), στη συνέχεια σημείωσε οχτώ ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες.

“Έχω καθαρή συνείδηση, δουλεύω μέρα-νύχτα για να βγάλω την ομάδα από τη δύσκολη θέση”, ανέφερε ο προπονητής Ιντζάγκι σε ερώτηση πως η Σαλερνιτάνα βρίσκεται σε κρίση. Τιμωρημένος ο Φάσιο που δέχτηκε κόκκινη κάρτα όντας στον πάγκο την προηγούμενη βδομάδα, σταθερά εκτός αποστολής ο Οτσόα.