* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Αήττητη η Μπελενένσες (2-1-0) στα τρία τελευταία ταξίδια της στην Αρούκα

* Στον πρώτο γύρο (09/01): Μπελενένσες – Αρούκα 2-1

ΑΡΟΥΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Μπράγκα. Το γκολ του Ρικάρντο Όρτα στο 87’ έκρινε το παιχνίδι.

Γλυκιά ήττα βίωσε στην Πεδρέιρα την Κυριακή η Αρούκα, αφού έχασαν και όλοι οι από κάτω και εξασφάλισε μαθηματικά την παραμονή της στην κατηγορία!

Ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Μπράγκα, δεν απειλήθηκε καθόλου ως την ανάπαυλα. Έπαιξε πιο παθητικά στο δεύτερο μέρος, αλλά αυτή είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία μέχρι το καθοριστικό γκολ, το οποίο ήρθε σε transition των γηπεδούχων.

“Για εμάς, το τεχνικό τιμ και τους παίκτες, η παραμονή είναι το δικό μας Champions League. Οι δυσκολίες της σεζόν ήταν πάρα πολλές και αυτό κάνει ακόμη πιο σημαντική την επιτυχία μας. Είναι ένα ακόμα μεγάλο βήμα για τον σύλλογο που μεγαλώνει σεζόν με τη σεζόν.” δήλωσε ο κόουτς Εβαντζελίστα και συμπλήρωσε ενόψει Μπελενένσες “Ο στόχος μας είναι το επόμενο παιχνίδι. Οι τρεις ομάδες παλεύουν για την επιβίωση και αξίζουν το σεβασμό μας. Θα πρέπει να είμαστε σοβαροί και να αντιμετωπίσουμε το παιχνίδι σαν τελικό, σα να χρειαζόμαστε αποτέλεσμα”.

ΑΡΟΥΚΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΕΛΕΝΕΝΣΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (2-3) από τη Φαμαλικάο. Η Μπελενένσες προηγήθηκε με αυτογκόλ στο 44’, η Φαμαλικάο γύρισε το ματς με Μαρίν (67’) και Μπρούνο Ροντρίγκες (76’). Ο Μπαράγ ισοφάρισε για την Μπελενένσες στο 93’ και ο Πέπε σκόραρε το νικητήριο γκολ στο 95’.

Κατώτερη των περιστάσεων σε ένα ακόμη παιχνίδι η Μπελενένσες, δεν κατάφερε να πάρει κάτι απέναντι στην αδιάφορη Φαμαλικάο, παρότι προηγήθηκε και δεν της αρκεί δική της νίκη για να πάει στα μπαράζ παραμονής με την τρίτη ομάδα της Segunda. Χρειάζεται να μην κερδίσει η Μορεϊρένσε και να χάσει η Τοντέλα για να επεκτείνει την σεζόν της.

Τη Δευτέρα ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, δεν απειλήθηκε καθόλου, βρήκε χώρους για το προβάδισμα λίγο πριν την ανάπαυλα. Αντέδρασε η Φαμαλικάο στην επανάληψη, είχε δοκάρι πριν ισοφαρίσει με ωραία συνεργασία, εύκολα γύρισε και το ματς, με την άμυνα της Μπελενένσες στα χαμένα. Ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι στο φόρτωμα της περιοχής στις καθυστερήσεις, αλλά πάνω στο φορτσάρισμα για την ανατροπή, η Φαμαλικάο βρήκε transition για το τρίγο γκολ.

“Πρέπει να πιστεύουμε, είναι πιο δύσκολο, αλλά όπως περίμενα θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική, πλέον χρειαζόμαστε βοήθεια από άλλους” δήλωσε ο κόουτς Καρβάλιο, ο οποίος έμεινε ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο.