*2η αγωνιστική των πλέι άουτ της Μπουντεσλίγκα.

*Στην κανονική διάρκεια: Αούστρια Βιέννης – Μπλάου Βάις Λιντς 4-0, Μπλάου Βάις Λιντς – Αούστρια Βιέννης 1-2

*Over 2,5 στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Άλταχ. Ο Φιτζ άνοιξε το σκορ στο 9′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Γκουγκάνιγκ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δευτερόλεπτα μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης έφτασε η Αούστρια Βιέννης στην έδρα της Άλταχ. Παρά το γκολ που δέχτηκε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και το ισόπαλο 1-1, παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και στο +1 από τη Βόλφσμπεργκερ που, επίσης, σκόνταψε στην έδρα της Τιρόλ.

Στις οχτώ τελευταίες αγωνιστικές το συγκρότημα του Βίμερ ηττήθηκε μόνο στο ντέρμπι με τη Ραπίντ Βιέννης (3-0 εκτός) στις 25 Φεβρουαρίου, στις υπόλοιπες σημείωσε τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Σταθερά εκτός οι τρεις μακροχρόνια απόντες Ελ Σεϊβί, Ραγκούζ και Βούστινγκερ. Δεν υπολογίζονται οι Πότζμαν και Ασλάνι, ανάσες θα πάρει ο διεθνής Πάζουρεκ. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Βούτσιτς. Εξέτισε ο Λούκας Γκαλβάο.

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΛΑΟΥ ΒΑΪΣ ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με την Αούστρια Λουστενάου.

Μία βδομάδα μετά την ήττα που γνώρισε στην έδρα της Αούστρια Λουστενάου, η Μπλάου Βάις Λιντς μοιράστηκε από ένα βαθμό με αυτή στο “Hofmann Personal” πριν τη διακοπή για τις Εθνικές ομάδες. Διατήρησε την κατοχή μπάλας στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, στην οποία είχαν πρωταγωνιστικό ρόλο οι δύο τερματοφύλακες. Ο Σμιντ των γηπεδούχων κατέγραψε συνολικά πέντε αποκρούσεις.

Το συγκρότημα του Σάιμπλενερ έδωσε συνέχεια σε αρνητικό σερί εννέα αγωνιστικών με απολογισμό τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Στις έξι τελευταίες εκτός έδρας γνώρισε πέντε ήττες (μία ισοπαλία): Δεν σκόραρε στις τέσσερις και δέχτηκε 2+ γκολ σε ισάριθμες. Εκτός του Σοάρες Άλβες που υπέστη ρήξη αχίλλειου τένοντα, όλοι οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές υπολογίζονται κανονικά. Εξέτισε ο Κοχ.