*Νότιος όμιλος.

*Στον Α’ γύρο: Κηφισιά – Αιγάλεω 2-0

*Και τα τρία μεταξύ τους παιχνίδια έχουν λήξει με N/G και Under 2,5

ΑΙΓΑΛΕΩ

Προηγούμενο ματς: Κατάφερε να εκμεταλλευτεί προς όφελός του ασταθές εξωαγωνιστικό περιβάλλον του ΟΦΙ και πήρε την εκτός έδρας ισοπαλία χωρίς τέρματα (0-0) την περασμένη αγωνιστική. Με το γνωστό του αμυντικό στυλ, το «Σίτι» έπαιξε όσο χρειάστηκε για να πάρει τον βαθμό. Κατάφερε να περιορίσει σε μεγάλο βαθμό την επιθετική ορμή των γηπεδούχων παρότι δέχτηκε ορισμένες ευκαιρίες από τις οποίες θα μπορούσε να έχει μείνει πίσω στο σκορ.

Το «Σίτι» μπαίνει σε μία πολύ κρίσιμη περίοδο, με το σημερινό παιχνίδι ολοκληρώνει ένα δύσκολο πρόγραμμα και τα επόμενα παιχνίδια θα αποδειχθούν κομβικά αναφορικά με τον στόχο της παραμονής. Ως προς αυτό το κομμάτι, βαδίζει προς την σωστή κατεύθυνση, τρέχει αήττητο εννιά αγώνων (3-6-0) και βρίσκεται στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη. Παραμένει ωστόσο χωρίς νίκη μπροστά στο κοινό του (0-6-1). Ο Θωμάς Γράφας δεν υπολογίζει στους Σκεντεράι και Σταματάκη, αμφότεροι τραυματίες.

Αιγάλεω Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με ισοπαλία

*3/4 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

ΚΗΦΙΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Άφησε γρήγορα πίσω της την πρώτη ήττα στην σεζόν απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης και επικράτησε χωρίς να αντιμετωπίσει προβλήματα της Ηλιούπολης με 2-0 μπροστά στο κοινό της την περασμένη αγωνιστική. Καθολική η υπεροχή της σε όλους τους τομείς, σκόραρε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (17′, 76′). Σε ορισμένα σημεία του αγώνα, έδειξε μια χαλάρωση και γενικότερα δεν είχε τόσο διάρκεια, αλλά ήταν εξόχως αποτελεσματική.

Παραμένει στο +3 από τον Απόλλωνα, έχοντας ματς λιγότερο και συνεχίζει να έχει τον πρώτο λόγο αναφορικά με την κατάκτηση της πρώτης θέσης. Σε κάθε περίπτωση, δείχνει πως έχει αδυναμίες αλλά η κλάση της είναι τέτοια, που πολλές φορές δεν φαίνεται. Παραμένει αήττητη μακριά από την έδρα της, έχοντας μάλιστα δεχτεί μόλις δύο γκολ από την αρχή της σεζόν! Τραυματίες οι Ταλάλ και Μπαρμπόσα, που δεν υπολογίζονται από τον κόουτς Πετράκη.