ΓΕΟΝΑΜ

Συνέχεια στις μέτριες έως κακές εμφανίσεις της έδωσε η Γεονάμ, που για ακόμη μια αγωνιστική δεν ικανόποιησε με την απόδοσή στο παιχνίδι κόντρα στην Σεούλ, εκτός έδρας, όπου αρκέστηκαν στο βαθμό της ισοπαλίας. Οι παίκτες του Νο Σανγκ-Ραέ κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ μετά από δέκα λεπτά αγώνα, με το αυτογκόλ του Οσμάρ, ωστόσο δεν κατάφεραν να διαχειριστούν το υπέρ του σκορ, με αποτέλεσμα να ισοφαριστούν λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους. Μια ισοπαλία που την διατήρησε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και ισοβαθμεί με την Ιντσεόν Γιουνάιτεντ, έχοντας αμφότερες από οκτώ βαθμούς. Μια νίκη, πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες ο συνολικός απολογισμός, στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα. Αγνοεί τη νίκη στα πέντε εντός έδρας παιχνίδια της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα τέσσερα τελευταία. Προσπαθεί να συνέλθει από τις κακές εμφανίσεις, ωστόσο δεν τα καταφέρνει.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Σεούλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΠΟΧΑΝΓΚ

Χωρίς νίκη παραμένει εδώ και τρεις αγωνιστικές και η Ποχάνγκ, η οποία έχει απολογισμό δυο ισοπαλίες και μια ήττα σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσόι Ζιν-Τσέουλ φιλοξένησε την Σουόν, κόντρα στην οποία αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Ο Σιμ Ντονγκ-Βουν ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν την ανατροπή και να προηγούνται με 1-2 στην επανάληψη. Ωστόσο, ο Κιμ Γκβαν-Σεόκ κατάφερε να σώσει την παρτίδα για την ομάδα του, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο 90′, γλιτώνοντας την από τη δεύτερη διαδοχική εντός έδρας ήττα της. Μετά από δώδεκα παιχνίδια πρωταθλήματος, η Ποχάνγκ βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 14 βαθμούς, ισοβαθμώντας με τις Σανγκιού και Σουόν, οι οποίες έχουν και παιχνίδι παραπάνω. Έχει επικρατήσει στα δυο από τα έξι εκτός έδρας φετινά της παιχνίδια, μετρώντας επίσης δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, έχοντας δεχθεί 13 τέρματα, όσα δηλαδή και η Ουλσάν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Σουόν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.