*4η αγωνιστική.

*Προκριματική φάση του Κόπα Άφρικα 2024 που θα διεξαχθεί στην Ακτή Ελεφαντοστού. Την πρόκριση από κάθε όμιλο παίρνουν οι δύο πρώτοι.

*Στον 1ο γύρο: Μπουρκίνα Φάσο – Τόγκο 1-0.

ΤΟΓΚΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από το Τόγκο στις 24 Μαρτίου. Ο Ταψόμπα σημείωσε το μοναδικό τέρμα του αγώνα στο 87’.

Ένα από τα τελευταία χαρτιά του για να συνεχίσει να ελπίζει σε πρόκριση στην τελική φάση της διοργάνωσης παίζει σήμερα το Τόγκο. Ηττήθηκε στις λεπτομέρειες λίγες ημέρες στον Μαρακές, εκεί όπου διεξήχθη το ματς με την Μπουρκίνα Φάσο και πλέον καλείται σήμερα να πάρει τους τρεις βαθμούς.

Τόγκο Στατιστικά

*Goal / Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια του.

*Δέχθηκε γκολ στα 7/8 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

Μπουρκίνα Φάσο

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 1-0 το Τόγκο εντός έδρας. Ο Ταψόμπα σημείωσε το μοναδικό τέρμα του αγώνα στο 87’.

Ήταν τυπικά γηπεδούχος στο προηγούμενο ματς με αντίπαλο το Τόγκο, το οποίο διεξήχθη στο Μαρόκο. Πήρε τη νίκη με 1-0, πλέον αποτελεί το απόλυτο φαβορί για την πρώτη θέση και την πρόκριση στην τελική φάση. Έχει το απόλυτο μετά από τις τρεις πρώτες αγωνιστικές, σημείωσε έξι τέρματα και δέχθηκε μόλις ένα. Σε ευρύτερο πλαίσιο, τρέχει νικηφόρο σερί τεσσάρων αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις, δεν έχει ηττηθεί εδώ οκτώ ματς σε 90λεπτό με απολογισμό έξι νίκες και δύο ισοπαλίες.