3η Αγωνιστική

* Goal/Goal τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

ΧΑΤΑΪΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Τραμπζονσπόρ. Το γκολ του Ομούρ στο 71ο λεπτό έκρινε το παιχνίδι.

Πρεμιέρα έκανε στη 2η αγωνιστική της Super Lig η Χατάισπορ, μετά το ρεπό της εκκίνησης, με ένα από τα πιο δύσκολα τεστ της σεζόν!

Αξιοπρεπής η εμφάνιση στην έδρα της πρωταθλήτριας, επιχείρησε να πάρει την κατοχή και να δημιουργήσει, αλλά δεν τα κατάφερε. Υπέφερε στο πρώτο ημίχρονο, “μύριζαν” γκολ οι επιθέσεις των γηπεδούχων. Το γλίτωσε τελικά στο καλό διάστημα της Τραμπζονσπόρ και το δέχθηκε στην επανάληψη, όταν είχε καταφέρει να ρίξει το ρυθμό, με σουτ εκτός περιοχής.

Με τέσσερα νέα πρόσωπα η αρχική 11αδα του νέου κόουτς Οζμπαλτά στην Τραπεζούντα, ο οποίος δήλωσε ευχαριστημένος με την εικόνα της ομάδας του. Από τους νεοφερμένους ξεκίνησαν ο κίπερ Καρντεσλέρ, ο στόπερ Βράνιες και οι χαφ Τσαγκιράν και Ααμπίντ, πέρασε ως αλλαγή ο εξτρέμ Βάργκα.

Τρεις ακόμη μεταγραφικές προσθήκες υποσχέθηκε ο πρόεδρος της ομάδας σε πρόσφατη συνέντευξη

ΧΑΤΑΪΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/8 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας (ουδέτερο) νίκη (1-0) επί της Ανκαραγκιουτσού. Με το γκολ του Ερσόι από το 47ο λεπτό κρίθηκε το παιχνίδι.

Καλό το ξεκίνημα της Γκαζιαντέπ στη νέα σεζόν, την Κυριακή πέτυχε την πρώτη της νίκη, παρότι αναγκάστηκε να ξενιτευτεί ως γηπεδούχος… στο γήπεδο που θα αγωνιστεί και σήμερα. Τυπικά έσπασε έτσι και το αρνητικό σερί που έτρεχε μακριά από το Γκαζιαντέπ, με ρεκόρ 0-2-8 στα τελευταία ταξίδια της!

Δεν πατούσε καλά στο ξεκίνημα του αγώνα, η Ανκαραγκιουτσού έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες νωρίς, αλλά γρήγορα πήρε τον έλεγχο. Ο ποιοτικότερος παίκτης της (Μαξίμ) απάντησε με δύο οριακά άστοχα σουτ σε αντεπίθεση και από φάουλ, ο ίδιος δημιούργησε τις επόμενες δύο απειλές της Γκαζιαντέπ και στο ξεκίνημα της επανάληψης έβγαλε την σέντρα (από φάουλ) για το καθοριστικό γκολ. Κυριάρχησε μετά το προβάδισμά της, έχασε ένα τσουβάλι ευκαιρίες για να “κλειδώσει” τη νίκη, παραλίγο μοιραίος ο φορ Φιγκεϊρέδο.

“Το σημαντικότερο είναι το τι κάνουμε και τι θα κάνουμε εμείς και όχι ο αντίπαλος. Δουλεύουμε σκληρά για το παιχνίδι στο Χατάι κι ελπίζω να φύγουμε ξανά με βαθμούς από εκεί”, δήλωσε ο κόουτς Μπουλούτ, παραδεχόμενος ότι το πλάνο εφαρμόστηκε σωστά στο παιχνίδι με την Ανκαραγκιουτσού.

Υποσχέθηκε κι άλλες μεταγραφές ο πρόεδρος της ομάδας, περισσότερες από τις ήδη 13 ολοκληρωμένες, τελευταία αυτή του 18χρονου μέσου Μπαμπούσκου από την Αντμίρα.