*Πλέι οφ υποβιβασμού, 8η αγωνιστική

*Στην κανονική διάρκεια: Πόλι Ιάσι – Χέρμανσταντ 1-3 και Χέρμανσταντ – Πόλι Ιάσι 0-0

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία στην έδρα της Χέρμανσταντ (2-2-2).

Δείτε τα Προγνωστικά Ρουμανίας

ΧΕΡΜΑΝΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-0 από την Οτελούλ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική των πλέι άουτ. Δέχτηκε το γκολ από πολύ νωρίς (3′) και δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, παρότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 53′.

Έβαλε τέλος στο αήττητο σερί των τεσσάρων αγώνων, αφού ηττήθηκε στις λεπτομέρειες από την Οτελούλ. Άξιζε κάτι παραπάνω, αφού στην επανάληψη είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και έχασε πολλές ευκαιρίες, αλλά στάθηκε άτυχη και άστοχη στην τελική ενέργεια. Σε κάθε περίπτωση, έχει την ευκαιρία να βρεθεί ξανά στην προνομιούχο δυάδα μετά την χθεσινή ήττα της Οτελούλ. Βασική προϋπόθεση να κερδίσει στην έδρα της την Ιάσι. Μάλλον δεν προλαβαίνει ο Ενγκομά, που δίνεται και πάλι αμφίβολος.

Χέρμανσταντ Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΠΟΛΙ ΙΑΣΙ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 0-2 από την Άραντ εντός έδρας την περασμένη εβδομάδα. Το σκορ διαμορφώθηκε αποκλειστικά στο δεύτερο μέρος, αφού έμεινε πίσω στο σκορ στο 62′ και δέχτηκε δεύτερο γκολ στο 84′.

Συνεχίζει να παραπαίει και φαίνεται να έχει μείνει από δυνάμεις στα πλέι άουτ, είναι ενδεικτικό πως έχει μόλις μία νίκη στα τελευταία δέκα παιχνίδια (1-4-5). Μέτρια η εικόνα της απέναντι στην Άραντ, δεν έδειξε να έχει ένα πλάνο στο παιχνίδι της και όταν πήρε περισσότερα ρίσκα, το «πλήρωσε». Δεν την βόλεψαν καθόλου τα αποτελέσματα αυτής της αγωνιστικής, αφού πήραν βαθμούς όλοι οι βασικοί ανταγωνιστές της. Αυτό σημαίνει πως υποχώρησε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και η νίκη στο Σιμπίου, κρίνεται επιτακτική. Τραυματίστηκε και θα λείψει ο Μιχάι.