*Πρώτος μεταξύ τους ημιτελικός των play off για την άνοδο. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Αν μετά και τη διεξαγωγή του δεύτερου ημιτελικού το συνολικό σκορ είναι ισόπαλο, ακολουθεί παράταση και αν δεν αλλάξει κάτι, η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι.

*Στην κανονική περίοδο: Κρου – Ντόνκαστερ 3-2, Ντονκάστερ – Κρου 2-0

*10/14 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΚΡΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Κόλτσεστερ, ισοφαρίζοντας με τον Νέβιτ στο 90’ το γκολ που δέχθηκε από τον Τσίλβερς στο 35’.

Η Κρου κατάφερε να αποφύγει μία τρίτη σερί ήττα, έπειτα από δύο “τριάρες” στην έδρα της, από Γκρίμσμπι και Ρέξαμ, έστω και με γκολ στις καθυστερήσεις, ισοφαρίζοντας στο τελικό 1-1 εκτός έδρας την Κόλτσεστερ. Βέβαια έτσι όπως εξελίχθηκαν τα υπόλοιπα παιχνίδια, θα προκρινόταν στα play off και με ήττα, αν και δεν μπορούσε να το διακινδυνεύσει. Άλλωστε αν έβαζε ένα γκολ προς το τέλος η Μπάροου, δεν θα προκρινόταν αυτή!

Με αυτόν τον βαθμό που πήρε, εξασφάλισε την έκτη θέση και ως αντίπαλο τη σημερινή της, την Ντονκάστερ.

Γενικώς δεν ολοκλήρωσε πολύ καλά την κανονική περίοδο, με μόλις δύο νίκες και έξι ήττες στα 12 τελευταία παιχνίδια, αν και στα τέσσερα πιο πρόσφατα εκτός παραμένει αήττητη, όμως με τρεις ισοπαλίες. Αλλά στο γήπεδό της όχι απλά δεν έχει κερδίσει εδώ και τέσσερα παιχνίδια, τα τρία τελευταία τα έχασε με σκορ 0-3 το καθένα!

Ο προπονητής της, ζήτησε τη βοήθεια των οπαδών τους, αναγνωρίζοντας πώς τώρα τελευταία τους έχουν πικράνει, αλλά όπως είπε, μόνο όλοι μαζί μπορούν να πετύχουν τον στόχο. Μάλιστα χαρακτήρισε την ομάδα του ως το αουτσάιντερ του θεσμού.

Κρου Στατιστικά

*18/27 over 2,5 εντός έδρας

*15/27 G/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Τζίλιγχαμ αν και προηγήθηκε 0-2 με τέρματα των Άιρονσαϊντ (30’), Μολινό (37’). Στο 55’ αποβλήθηκε παίκτης της και δεν άντεξε, με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί από τα γκολ των Ντιενγκ (57’), Άντερσον (62’ αυτ.).

Η Ντονκάστερ δεν κατάφερε να πετύχει 11η συνεχόμενη νίκη, αλλά τουλάχιστον δεν έχασε κιόλας, τερματίζοντας στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα μετά το 2-2 που έφερε με την Τζίλιγχαμ εκτός έδρας.

Παρουσιάζεται ως η πιο φορμαρισμένη ομάδα αυτή την εποχή, αφού από εκεί που κινδύνευε με υποβιβασμό, έκανε απίστευτο ντεμαράζ και πρόλαβε την πρώτη επτάδα!

Έχει 13 νίκες στους 18 τελευταίους αγώνες, όπου έχει γνωρίσει μόλις μία ήττα σε αυτό το διάστημα, από την Γουόλσολ εκτός έδρας. Οι τέσσερις εξ αυτών είναι στα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκτός έδρας.