*Στον πρώτο γύρο: Νάπολι – Ουντινέζε 4-1

*GG στα 9/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 2,5 στα 7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Μπολόνια. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Παγέρο έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους. Στο 64′ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές (Μπεουκεμά), παρόλα αυτά ισοφάρισαν με Σαλεμάκερς στο 78′.

Παρά το γεγονός πως θεωρούνταν μεγάλο αουτσάιντερ της αναμέτρησης, η Ουντινέζε επέστρεψε με τον βαθμό από το “Renato Dall’ Ara” εκμεταλλευόμενη, εν μέρει, το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 64′. Έφτασε λίγα εκατοστά μακριά απ’ τη νίκη όταν ο Ντέιβις τράνταξε το δεξί δοκάρι των γηπεδούχων με σουτ, στάθηκε τυχερή στο 88′ όταν ο Σαλεμάκερς ανάγκασε σε δύσκολη απόκρουση τον Οκόγε.

Φτάνοντας τους 29 βαθμούς οι “τζεμπρέτε” διατηρούνται στη 18η θέση που οδηγεί στη Σέριε Β, ωστόσο βρίσκονται στο -3 από Έμπολι και Φροζινόνε. Πανηγύρισαν μόλις μία νίκη σε δέκα αγωνιστικές επί της Λάτσιο (2-1 εκτός) στις 11 Μαρτίου (τέσσερις ισοπαλίες, πέντε ήττες).

Εντός έδρας προέρχονται από τρεις σερί ήττες κι αγνοούν το “τρίποντο” σε οχτώ (τρεις ισοπαλίες). Σημαντικότατες οι απώλειες των τιμωρημένων Παγέρο και Πέρες, την ώρα που παραμένουν νοκ άουτ οι Τοβέν, Τζιανέτι και Λόβριτς. Πονοκεφαλιάζει ο προπονητής Καναβάρο όσον αφορά την ενδεκάδα που θα παρατάξει κόντρα στη Νάπολι.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 9/10 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΑΠΟΛΙ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με τη Ρόμα. Ο Ντιμπάλα άνοιξε το σκορ με πέναλτι (59′), προτού οι γηπεδούχοι ανατρέψουν τα δεδομένα με Ολιβέρα (64′) και Οσίμεν (84′ πεν.). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Έιμπραχαμ στο 88′.

Δεν πτοήθηκε απ’ το γεγονός πως βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο κόντρα στη ροή του “Derby del Sole”. Η Νάπολι ανέτρεψε τα δεδομένα έξι λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′, προτού πληρώσει για άλλη μία φορά την κάκιστη αμυντική λειτουργία της λίγο αργότερα. Χωρίς νίκη σε τρεις αγωνιστικές οι “παρτενοπέι” (0-2-1), πανηγύρισαν μόλις μία σε επτά επί της Μόντσα (4-2 εκτός) στις 7 Απριλίου (τέσσερις ισοπαλίες, δύο ήττες).

Συγκεντρώνοντας 50 βαθμούς καταλαμβάνουν την 9η θέση συνεχίζοντας την προσπάθεια εξόδου στην Ευρώπη. Ισοβαθμούν με την 8η Φιορεντίνα που έχει παιχνίδι λιγότερο και βρίσκονται στο -6 από την 7η Λάτσιο. Στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές έχουν απολογισμό 2-2-1: Δέχτηκαν γκολ σε όλες και δεν σκόραραν σε μία.

Ξεπέρασαν τους τραυματισμούς και υπολογίζονται από τον προπονητή Καλτσόνα οι Χουάν Ζεσούς και Πολιτάνο, νοκ άουτ τέθηκε ο σημαντικότατος Κβαρατσχέλια. Δεν υπολογίζονται ούτε οι Ρασπαντόρι και Ζιελίνσκι. Ευκαιρία στην επιθετική τριπλέτα θα πάρει ο Ενγκόνζ, απ’ τον πάγκο θα ξεκινήσει ο Μάριο Ρουί.