*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λιντς-ΚΠΡ 1-0.

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πρέστον με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Ντάικς στο 20’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την ΚΠΡ παρά το χαμηλό σκορ. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, πίεσε έντονα τους φιλοξενούμενους και κατάφερε να πάρει σχετικά νωρίς κεφάλι στο σκορ, το οποίο και διατήρησε χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Μπορεί με νίκη σήμερα να εξασφαλίσει την παραμονή της, χωρίς να εξαρτάται από τα αποτελέσματα των ομάδων που βρίσκονται εντός της ζώνης του υποβιβασμού. Δύσκολο παρ’ όλα αυτά το έργο της, αφού φιλοξενεί την πιο δυνατή Λιντς, η οποία κάθε άλλο παρά αδιάφορη είναι, αφού δίνει μάχη για την απευθείας άνοδο και τον τίτλο. Έχει το πλεονέκτημα έδρας, θέλει και πρέπει να το εκμεταλλευτεί, ενώ αναμένεται να βρει χώρους, καθώς οι φιλοξενούμενοι πιέζουν ψηλά, κάτι το οποίο μπορεί να τη βοηθήσει ώστε να βρει δίχτυα.

Κπρ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μίντλεσμπρο με σκορ 3-4, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Τζόουνς στο 7’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σάμερβιλ με πέναλτι στο 14’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μπάμφορντ στο 18’. Το 2-2 πέτυχε ο Λαθ στο 30’ και το 2-3 ο Γκνότο στο 39’. Το 2-4 έκανε ο Σάμερβιλ στο 61’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λαθ στο 87’.

Σημαντικό τρίποντο για τη Λιντς στη μάχη που δίνει για την απευθείας άνοδο και τον τίτλο. Μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, όμως στη συνέχεια βρήκε τρόπο να το ανατρέψει πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη αύξησε το δείκτη του σκορ, ενώ στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί ξανά γκολ.

Δεν υπάρχει κανένα περιθώριο για στραβοπάτημα στο σημερινό παιχνίδι αν θέλει να παραμείνει στη διεκδίκηση τόσο του τίτλου, όσο και της απευθείας ανόδου. Επέστρεψε στις νίκες ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα των τελευταίων αγωνιστικών απέναντι σε Κόβεντρι (2-1), Σάντερλαντ (0-0) και Μπλάκμπερν (0-1), βγάζοντας μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα μεσοεπιθετικά. Παραμένει τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, δεν πρέπει να υποτιμήσει σε καμία περίπτωση τους γηπεδούχους, καθώς δεν είναι βαθμολογικά αδιάφοροι και δεν αναμένεται να αφήσουν ανεκμετάλλευτα τυχόν αστάθειες και λάθη.