*22η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Τόκιο – Κασίβα 3-3

*GG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-1) της Σαγκάν Τόσου. Ο Μαρσέλο Ράιαν άνοιξε το σκορ στο 37′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Ματέους Σάβιο (62′ πεν., 64′) και Κινοσίτα (72′, 90′).

Άκρως αποτελεσματική εμφανίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης στην έδρα της Σαγκάν Τόσου η Κασίβα, πανηγυρίζοντας μία σπουδαία νίκη που έβαλε τέλος σε αρνητικό σερί έξι αγωνιστικών (δύο ισοπαλίες, τέσσερις ήττες). Έπαιξε πίσω από την μπάλα κι εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά κενά των γηπεδούχων ολοκληρώνοντας με 4.05 xGoals.

Τους 26 βαθμούς έφτασε το συγκρότημα του Ιχάρα που προβληματίζει σημαντικά στα πρώτα ημίχρονα των αναμετρήσεων του στο πρωτάθλημα. Συγκεκριμένα έχει σκοράρει μόλις επτά φορές σε αυτά, την ώρα που ανεβάζει κατακόρυφα ρυθμούς μετά την ανάπαυλα (17). Η Κασίβα αγνοεί τη νίκη στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με την Τόκιο (0-1-4).

ΚΑΣΙΒΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΤΟΚΙΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από την Φουκουόκα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σιγκέμι στο 66′.

Αρκετά κατώτερη των περιστάσεων παρουσιάστηκε η Τόκιο απέναντι στη Φουκουόκα πετώντας τρεις βαθμούς στην έδρα της, βάζοντας παράλληλα τέλος σε αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων (3-1-0). Δεν κατάφερε να απειλήσει την αντίπαλη εστία σε κανένα σημείο γράφοντας μόλις 0.45 xGoals, δέχτηκε γκολ σε μία από τις, επίσης, λιγοστές ευκαιρίες των φιλοξενούμενων.

Παρουσιάζεται άκρως ανταγωνιστική μακριά από το σπίτι της στο πρωτάθλημα, πανηγυρίζοντας τέσσερις νίκες σε πέντε αναμετρήσεις (μία ήττα). Παράλληλα διατηρείται αήττητη στις 5/6 τελευταίες. Στις οχτώ τελευταίες που έδωσε με αντίπαλο την Κασίβα, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, ηττήθηκε μόνο τον Σεπτέμβριο 2021 με 1-0 (τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες).