8η αγωνιστική

*Αήττητη η Χιροσίμα στα επτά τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Φουκουόκα, έχοντας επικρατήσει στα 5/7.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΦΟΥΚΟΥΟΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Ναγκόγια, για το πρωτάθλημα.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Φουκουόκα, μετά και τη νίκη 1-0 επί της Κασίμα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικές, η ομάδα του Σιγκετόσι Χασέμπε φιλοξενήθηκε από τη Ναγκόγια, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Αν και είχε πολύ περισσότερες ευκαιρίες από τους γηπεδούχους, δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει σωστά και να πάρει κάτι παραπάνω, τη στιγμή που δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα.

Έφτασε έτσι τους εννέα βαθμούς μέχρι τώρα, έχοντας επικρατήσει μια φορά στα τέσσερα φετινά εντός της (1-2-1). Μακροχρόνια η απουσία του Ριόγκα Σάτο.

Φουκουόκα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΧΙΡΟΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Σονάν Μπελμάρε, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Οχάσι στο 52ο λεπτό, με τον ίδιο να διαμορφώνει και το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις. Με δέκα παίκτες έπαιζαν οι φιλοξενούμενοι από το 48′.

Αήττητη είναι η Χιροσίμα, μετά και τις επτά πρώτες στροφές στο φετινό πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίκαελ Σκίμπε υποδέχθηκε τη Σονάν Μπελμάρε, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Αποτέλεσμα δίκαιο, καθώς ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια και εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, σκοράροντας δις στην πορεία. Το σκορ μπορούσε να είναι ακόμη μεγαλύτερο, δεδομένων και των ευκαιριών που είχε.

Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της νίκη, μετά και το εκτός 1-2 επί της Μασίντα Ζέλβια, φτάνοντας τις τέσσερις μέχρι στιγμής και τους 15 βαθμούς. Στα 4/7 παιχνίδια της μάλιστα κράτησε και ανέπαφη την εστία της.