* Over 2,5 οι 5/6 τελευταίες αναμετρήσεις τους.

* Πέτυχε πρώτη γκολ και είχε προβάδισμα στο ημίχρονο στα 4/5 τελευταία.

Δείτε τα Προγνωστικά Φινλανδίας

ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε εύκολα με 3-0 εκτός τη δεύτερη ομάδα της Ίλβες για το κύπελλο. Προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Μποτουέ (4’), Οσεντε (22’), πέτυχε τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις με τον Αμπόφο.

Νίκη ψυχολογικής ανάτασης η συγκεκριμένη στο κύπελλο, μετά το τρομερά απογοητευτικό 3-1 από τη Μαριεχάμν εκτός έδρας. Εξακολουθεί να μην μπορεί να πείσει πως μπορεί να δώσει συνέχεια στην κατάκτηση του Λιγκ Καπ, έπεσε και πάλι κάτω από την πρώτη εξάδα.

Μια νίκη επί της εν ενεργεία πρωταθλήτριας Ελσίνκι μπορεί να της αλλάξει εντελώς το ηθικό, θα τη βάλει στην πρώτη εξάδα και θα της δώσει την ευκαιρία να πλησιάσει την ίδια την Ελσίνκι στον έναν βαθμό και μάλιστα με ένα ματς λιγότερο. Μια Ελσίνκι που ξεκίνησε και παραμένει ως θεωρητικά πρώτο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.

Τραυματίας ο βασικός χαφ Γιάνσεν.

Ίντερ Τούρκου Στατιστικά

* Over 2,5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της, τα 5 με G/G.

* Πέτυχε πρώτη γκολ στα 5/6 τελευταία, είχε προβάδισμα στο ημίχρονο στα 4.

ΕΛΣΙΝΚΙ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη χωρίς γκολ με τη Έκενας εντός. Είχε σε όλη τη διάρκεια την πρωτοβουλία, πίεζε, αλλά γκολ δεν κατάφερε να πετύχει.

Αν κάποιος είχε αμφιβολία πως η εν ενεργεία πρωταθλήτρια και φαβορί και για το φετινό τίτλο, έχει πρόβλημα, έλαβε την πιο πειστική απάντηση. Κόντρα στη “νεοφώτιστη” ουραγό απέτυχε να νικήσει μέσα στο ίδιο της το “σπίτι”. Είχε την κατοχή της μπάλας, πολλές ευκαιρίες στο στόχο, αλλά της έλειψε στο μέγιστο βαθμό το καθαρό μυαλό και η αποτελεσματικότητα και έμεινε στο μηδέν ενεργητικό στην έδρα της, για πρώτη φορά μετά την ήττα από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης στο Κόνφερενς Λιγκ, τον περασμένο Νοέμβριο.

Στο Τούρκου ψάχνει την επιστροφή στις νίκες, η οποία είναι απαραίτητη και για βαθμολογικούς λόγους. Ήδη έχει μείνει πίσω από Βάασα και Κουόπιο και μάλιστα με ματς λιγότερο από αμφότερες. Συνεχίζει με τα ίδια προβλήματα.