*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 2/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σέφιλντ Γουένστεϊ-Τσέλτεναμ 3-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Έξετερ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 37ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Κένα στο 17’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κέι στο 69’. Το 2-1 πέτυχε ο Τέιλορ στο 74’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μέι στο 79’.

Ιδιαίτερα αποτελεσματική εμφάνιση και θετικό αποτέλεσμα για τη Τσέλτεναμ. Είχε ευκαιρίες και τις εκμεταλλεύτηκε πλήρως, βρίσκοντας δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δέχθηκε πίεση από τους φιλοξενούμενους και παρά το γκολ της ισοφάρισης που δέχθηκε, ήταν σε γενικές γραμμές σταθερή.

Ανεβασμένη το τελευταίο διάστημα, θέλει ιδανικά να πάρει ένα αντίστοιχο αποτέλεσμα έχοντας σύμμαχο την έδρα της. Σκοράρει με συνέπεια αυτή την περίοδο, κάτι το οποίο την έχει κάνει ιδιαίτερα επικίνδυνη για κάθε αντίπαλο, ενώ παράλληλα είναι φανερή και βελτίωση στο αμυντικό της κομμάτι, αφού δέχθηκε μόλις 1 γκολ στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας. Σίγουρα το έργο της σήμερα κάθε άλλο παρά εύκολο είναι, αλλά μπορεί να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της, προκειμένου να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Τσέλτεναμ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Φόρεστ Γκριν με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Γκάρικ στο 35’.

Κακή εμφάνιση και δεύτερη σερί ήττα για τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Λίγες ευκαιρίες καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, απείλησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία, χωρίς να μπορέσει να βρει δίχτυα. Η άμυνά της αδράνησε στο πρώτο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν πλήρως οι γηπεδούχοι, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ, το οποίο και διατήρησαν ως το τελευταίο σφύριγμα.

Αντίδραση είναι υποχρεωμένη να βγάλει μετά τις συνεχόμενες ήττες, καθώς είναι πολύ πιθανό να πέσει από τις πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος σε περίπτωση νέου στραβοπατήματος. Κακή η εικόνα της, πολλές αστάθειες αμυντικά, οι οποίες της κόστισαν πολύτιμους βαθμούς και πλέον το πλεονέκτημα που είχε αποκτήσει, εξασθένησε. Καθόλου εύκολη ούτε η σημερινή αναμέτρηση, καθώς η αντίπαλός της είναι ανεβασμένη και μπορεί να της βάλει δύσκολα, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα στον αμυντικό τομέα.