3η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χουάρεθ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κινόνες στο 37’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Εσκότο στο 77’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Τίγκρες, καθώς πήρε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά μπαίνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο, μείωσε το ρυθμό της, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση.

Δεν έχει πείσει σε καμία από τις δύο αγωνιστικές, με αποτέλεσμα να μετράει μόνο ισοπαλίες. Παραμένει επικίνδυνη και αποτελεσματική στο επιθετικό της κομμάτι, βρίσκοντας δίχτυα σε όλες τις αναμετρήσεις της μέχρι στιγμής, αλλά παράλληλα δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.

Τίγκρες Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΛΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πατσούκα, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μορένο στο 21’ και το 2-0 ο Μπαρέιρο στο 45+2’. Το 3-0 πέτυχε ο Ανγκούλο στο 45+5’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ρούμπιο στο 90+6’.

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη με ευρύ σκορ για την Κλαμπ Λεόν. Είχε τον πλήρη έλεγχο στο ματς και κατάφερε να το «καθαρίσει» από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Συνέχεια θέλει να δώσει, παίρνοντας ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα, αυτή τη φορά εκτός έδρας. Είναι το πρώτο της ματς μακριά από το γήπεδό της για τη φετινή χρονιά και μάλιστα απέναντι στην ομάδα που απέκλεισε στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής, από την οποία όμως ηττήθηκε στο γήπεδο αυτό.