*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουίγκαν-Όξφορντ 2-0.

ΟΞΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπλάκπουλ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Πένινγκτον στο 18’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χάρις στο 21’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για την Όξφορντ. Μπορεί να δέχθηκε έντονη πίεση και να έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, όμως λίγα λεπτά αργότερα βρήκε τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Την επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει εδώ και αρκετές αγωνιστικές, όμως δεν έχει πραγματοποιήσει μια εμφάνιση που θα τη βοηθήσει να το πετύχει. Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αγωνιστικές, δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ, ενώ ακόμα και που βρίσκει εξίσου δίχτυα με συνέπεια, δεν της είναι σε καμία περίπτωση αρκετό ώστε να πάρει το τρίποντο.

Όξφορντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΙΓΚΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Έξετερ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Έισα στο 10’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Άιτσινσον στο 66’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κέλμαν στο 71’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Γουίγκαν. Κακή αμυντικά, δέχθηκε γκολ τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια ήταν να μειώσει.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει και πρέπει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Όξφορντ. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, βρίσκει δίχτυα μονίμως, όμως τελευταία δείχνει να δυσκολεύεται αρκετά να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα να μετρά μόλις μία νίκη στις τρεις πρόσφατες αναμετρήσεις της.