Μπαράζ παραμονής/ανόδου

*Αγώνας ρεβάνς. Σε περίπτωση νίκης της Στιέρνταλς-Μπλινκ με σκορ 3-2, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Μετρούν 4/5 παιχνίδια με over 2.5 γκολ στην ιστορία τους ανεξαρτήτως έδρας.

*Α’ παιχνίδι: Χοντ – Στιέρνταλς-Μπλινκ 3-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΣΤΙΕΡΝΤΑΛΣ-ΜΠΛΙΝΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στιέρνταλς-Μπλινκ δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στο πρώτο ματς στην έδρα της Χοντ (3-2), όμως πέτυχε δύο τέρματα και η διαφορά του ενός γκολ, της δίνει πολλές ελπίδες για ανατροπή της κατάστασης και παραμονή στην OBOS-ligaen. Ηττήθηκε έπειτα από τρία παιχνίδια, ενώ ερχόταν από τη νίκη επί της Όλεσουντ με 1-0 η οποία είχε εξασφαλίσει την άνοδό της στην Eliteserien και ήταν αδιάφορη. Όσον αφορά την αποστολή, δεν αναφέρθηκαν νέα προβλήματα απουσιών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 3-2 εκτός έδρας από τη Χοντ, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τα μπαράζ. Μόλις στο 7’ ο Μπιόρνχολμ-Γιάτα σκόραρε για το 0-1, στο 38’ ο Σάιντε ισοφάρισε σε 1-1 και στο 43’ ο Βρέλε ολοκλήρωσε την ανατροπή. Στο 63’ ο Σάουνες ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 για τους γηπεδούχους και στο 76’ ο Λίλεμπο σκόραρε για το τελικό αποτέλεσμα.

Στιέρνταλς-Μπλινκ Στατιστικά

*3/5 ματς με G/G (δες το στη betshop)

*4/6 ματς τελευταία με under 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 10/15 ματς εντός έδρας

ΧΟΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χοντ έκανε το πρώτο βήμα για να κερδίσει την άνοδο στην OBOS-ligaen, αφού επιβλήθηκε της Στιέρνταλς-Μπλινκ (3-2) εντός έδρας. Ανέτρεψε το εις βάρος της 0-1 από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, αλλά δεν κράτησε τη διαφορά των δύο τερμάτων που απέκτησε στη συνέχεια, το οποίο ίσως της κοστίσει. Δεν έχει υποστεί ήττα για 15 αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα. Τερμάτισε στη δεύτερη θέση του πρώτου γκρουπ, σχετικά εύκολα, έχοντας διψήφια διαφορά από την τρίτη θέση.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επιβλήθηκε με σκορ 3-2 εντός έδρας της Στιέρνταλς-Μπλινκ, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τα μπαράζ. Μόλις στο 7’ ο Μπιόρνχολμ-Γιάτα σκόραρε για το 0-1, στο 38’ ο Σάιντε ισοφάρισε σε 1-1 και στο 43’ ο Βρέλε ολοκλήρωσε την ανατροπή. Στο 63’ ο Σάουνες ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 για τους γηπεδούχους και στο 76’ ο Λίλεμπο σκόραρε για το τελικό αποτέλεσμα.