28η αγωνιστική

*Μετρούν 4/7 παιχνίδια με under 2.5 γκολ μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Ά Γύρος: ΧαμΚαμ – Στιέρνταλς-Μπλινκ 3-0

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΣΤΙΕΡΝΤΑΛΣ-ΜΠΛΙΝΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στιέρνταλς-Μπλινκ συνεχίζει τη μάχη της αποφυγής του υποβιβασμού και κάθε βαθμός που αποσπά είναι σημαντικός. Δεν ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικης στην έδρα της Σόγκνταλ. Το ματς διακόπηκε έπειτα από την καρδιακή προσβολή που υπέστη ο μέσος Πάλσον, ο οποίος νοσηλεύεται στο νοσοκομείο έχοντας ξεπεράσει τον κίνδυνο. Το ματς ήταν στο 1-0 με το τέρμα του Σκόλεβικ και θα συνεχιστεί την ερχόμενη Τετάρτη. Πέντε αναμετρήσεις δίχως νίκη, με τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες ως απολογισμό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Γερβ, για το πρωτάθλημα. Στο 28’ ο Χάουγκε σκόραρε για το 1-0, όμως στο 43’ ο Ιμπραχίμ ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο. Στο 64’ ο Νόρχαϊμ έκανε την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους, όμως στις καθυστερήσεις ο Μπράουσνταλ ισοφάρισε για το τελικό σκορ.

Στιέρνταλς-Μπλινκ Στατιστικά

*4/6 ματς με over 2.5 (δες το στη betshop)

*3/5 αναμετρήσεις έληξαν με goal/goal

*Δέχεται γκολ σε 9/13 ματς εντός έδρας

ΧΑΜΚΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η ΧαμΚαμ έκανε ανατροπή ανόδου με αντίπαλο τη Ράουφος (2-1) και είναι με το ένα πόδι στην Eliteserien. Χρειάζεται τυπικά έναν πόντο στα εναπομείναντα τρία παιχνίδια για να εξασφαλίσει την άνοδό της. Έχει διαφορά έξι πόντων από τη δεύτερη θέση, επομένως εκτός απροόπτου θα κατακτήσει και το πρωτάθλημα. Πριν από αυτό, “κόλλησε” στο μηδέν με αντίπαλο την Ούλενσακερ (0-0) εκτός έδρας. Μετρά τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες στα τελευταία πέντε παιχνίδια στην OBOS-ligaen. Συμπλήρωσε 14 αναμετρήσεις δίχως ήττα. Kάρτες οι Στρέμνες και Όνσρουντ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 εντός έδρας με αντίπαλο τη Ράουφος, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες τους και έμειναν στο μηδέν. Στο 53’ ο Φρέμσταντ σκόραρε για το 0-1, όμως στο 60’ και στο 64’ ο Μπελγκάλβις και ο Μπιέρλο ολοκλήρωσαν την ανατροπή για τη ΧαμΚαμ. Στο 74’ αποβλήθηκε ο Στρέμνες.