*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Πλίμουθ-Σριούσμπερι 2-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πόρτσμουθ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Στριτ στο 53’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πακ στο 82’. Ο Φλάναγκαν άφησε τους γηπεδούχους με παίκτη λιγότερο στο 86’, χωρίς όμως αυτό να αλλάξει το τελικό αποτέλεσμα.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να πάρει η Σριούσμπερι με μια μέτρια εμφάνιση. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε από τα πρώτα λεπτά, κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους φιλοξενούμενους, παίρνοντας μάλιστα κεφάλι στο σκορ στην αρχή της επανάληψης. Στη συνέχεια υπέκυψε στην πίεση που δέχθηκε, χάνοντας το τρίποντο.

Μια καλύτερη εμφάνιση θέλει να κάνει σήμερα, καθώς τα αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος δεν είναι σε καμία περίπτωση αυτά που θα ήθελε. Τραγική αμυντικά, δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, την ώρα που μεσοεπιθετικά έχει χάσει την αποτελεσματικότητά της, έχοντας βρει δίχτυα μόλις δύο φορές στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΛΙΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Έξετερ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπούτσερ στο 70’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Πλίμουθ. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα στην επανάληψη, ενώ παράλληλα αμυντικά παρέμεινε σταθερή, κρατώντας σχετικά εύκολα το μηδέν στα μετόπισθεν.

Να παραμείνει στην κορυφή του πρωταθλήματος είναι ο στόχος της, αλλά για να το πετύχει αυτό θα πρέπει να περάσει από τη δύσκολη έδρα της Σριούσμπερι. Έχει αρκετά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, όμως παραμένει αποτελεσματική στο επιθετικό της κομμάτι, σκοράροντας στις περισσότερες αναμετρήσεις της. Αυτό που θα πρέπει να προσέξει ιδιαίτερα είναι η αμυντική της προσέγγιση, αφού οι γηπεδούχοι είναι αρκετά επικίνδυνοι στο επιθετικό τους κομμάτι.