*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Πλίμουθ-Σουόνσι 1-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Λέστερ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Χολ στο 3’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μαβιντίντι με πέναλτι στο 69’. Το 3-0 πέτυχε ο Ακγκούν στο 72’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άλεν στο 90+5’.

Τρίτη διαδοχική ήττα για τη Σουόνσι που δεν έπεισε ιδιαίτερα με την εμφάνισή της. Δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε εύκολα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις του αγώνα, πετυχαίνοντας το γκολ της «τιμής».

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Βρίσκεται σε πτώση αυτή την περίοδο, δείχνει να έχει χάσει τη σταθερότητά της, ειδικά στα μετόπισθεν, καθώς δέχεται γκολ σχεδόν ασταμάτητα. Θετικό το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα με συνέπεια τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, αν και αυτό δεν φαίνεται να της είναι αρκετό τελευταία. Μπορεί σήμερα να εκμεταλλευτεί τις πολλές αμυντικές αδυναμίες των φιλοξενούμενων, παρ’ όλα αυτά θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα.

Σουόνσι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΠΛΙΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Λιντς με σκορ 1-1, στα πλαίσια του FA Cup. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Άντονι στο 31’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ραντέλ στο 73’.

Πάλεψε η Πλίμουθ και κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Λιντς. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς ύστερα από την έντονη πίεση που της άσκησαν οι γηπεδούχοι, όμως στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε μία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, περνώντας από την έδρα της Σουόνσι. Καθόλου εύκολο το έργο της, ειδικά με τις αστάθειες που βγάζει στα μετόπισθεν, καθώς οι γηπεδούχοι μπορούν εύκολα να τις εκμεταλλευτούν. Εξαιρετική σε ότι αφορά την επιθετική της γραμμή, αφού σκοράρει ασταμάτητα, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Στο +8 από την 22η ΚΠΡ, προσωρινά ασφαλής, αλλά γνωρίζει πως έχει ακόμα πολύ δρόμο η σεζόν.