*No Goal και Under 2.5 τα 4/6 συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Οσέρ – Ντανκέρκ 0-1

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι πάμε στοίχημα

ΝΤΑΝΚΕΡΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Μπορντό, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 36ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 46′.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Ντανκέρκ, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε στην έδρα της Αμιάν (0-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λουίς Κάστρο φιλοξενήθηκε από τη Μπορντό, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Απογοήτευσε πλήρως με την εμφάνιση της και όχι μόνο δεν κατάφερε να γίνει απειλητική προς την αντίπαλη εστία, αλλά και αμυντικά είχε μεγάλο πρόβλημα. Το σκορ βέβαια μπορούσε να είναι ακόμη μεγαλύτερο.

Τρίτη ήττα στις πέντε τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος (1-1-3), οπότε και είναι οριακά εκτός της επικίνδυνης ζώνης, ούσα στο +4 από τη αυτή και με παιχνίδι λιγότερο. Δεν πήρε κάτι στα δυο πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει. Γνώριμα τα όποια προβλήματα.

Ντανκέρκ Στατιστικά

*Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΣΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Λαβάλ, για το πρωτάθλημα. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Λομαμί (αυτ. 4′), Αγιέ (13′, 33′) και Ντανουά (90′), αγωνιζόμενη και με παίκτη περισσότερο από τις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Οσέρ, μετά και τις δυο ήττες που υπέστη από Κεβιγί (4-3 εκτός) και Ροντέ (2-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κριστόφ Πελισιέ υποδέχθηκε τη Λαβάλ, την οποία και συνέτριψε με 4-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, βάση και της εικόνας του ματς. Με διαφορά ανώτερη σε όλη τη διάρκεια και φρόντισε να “καθαρίσει” από το μισάωρο κιόλας. Έπαιζε και με παίκτη περισσότερο σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, όπου κατέβασε ταχύτητα αλλά είχε και “γλυκό” στο φινάλε.

Διατηρείται έτσι μόνη πρώτη στην κατάταξη και έχει την ευκαιρία τώρα να βρεθεί στο +4 από τους διώκτες της, κάνοντας ακόμη ένα βήμα προς την απευθείας άνοδο. Ηττήθηκε στις 3/4 τελευταίες εξόδους της, στις οποίες είχε και ένα διπλό επί της Αζαξιό (0-1). Εξέτισε την τιμωρία του ο εξτρέμ Ισά Σουμαρέ.