*12η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Over 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Οθέλλος Αθηαίνου – ΑΕ Ζακακίου 2-1, ΑΕ Ζακακίου – Οθέλλος Αθηαίνου 3-3

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: ΑΕ Ζακακίου – Οθέλλος Αθηαίνου 0-4

ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 6-6 με την Καρμιώτισσα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο τρίτο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Σλάβικ (8′, 43′), Σούτο (25′) και Πιχ (38′, 48′). Δέχθηκε δις τη μείωση (πεν. 53′, 61′), αλλά βρήκε και έκτο τέρμα με τον Ναρντίνι στο 67ο λεπτό. Στην πορεία όμως δέχθηκε την ισοφάριση (81′, πεν. 90’+3, 90’+7).

Αήττητος για δεύτερο σερί παιχνίδι παρέμεινε ο Οθέλλος Αθηαίνου, μετά και τη νίκη 2-1 επί του Εθνικού Άχνας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάριου Χαραλάμπους φιλοξενήθηκε από την Καρμιώτισσα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες μετά και το χορταστικό 6-6.

Τα πήγε εξαιρετικά στο επιθετικό κομμάτι και μάλιστα βρέθηκε να προηγείται και με 1-5 στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Παρόλα αυτά, στην πορεία τα έκανε μαντάρα και δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις.

Στην προτελευταία θέση της κατάταξης, πάνω μόνο από την ΑΕ Ζακακίου, έχοντας υποβιβαστεί ήδη από την κατηγορία. Επικράτησε μια φορά στα δέκα τελευταία εντός της, έχοντας ακόμη τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες.

Οθέλλος Αθηαίνου Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΕ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από τη Δόξα Κατωκοπιάς, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο ένατο λεπτό με το πέναλτι του Σάμπο και παρότι δέχθηκε την ανατροπή (αυτ. 48′, 58′), ισοφάρισε προσωρινά στο 75′ με τον Ιωσηφίδη. Δέχθηκε όμως και τρίτο τέρμα στο 89ο λεπτό.

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη η ΑΕ Ζακακίου, που έφτασε τα 32 παιχνίδια πρωταθλήματος χωρίς τρίποντο (0-10-22). Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Βλάντιτσα Πέτροβιτς υποδέχθηκε τη Δόξα Κατωκοπιάς, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-3.

Μετά από καιρό είχε καλή παρουσία και μέχρι την ανάπαυλα ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια δέχθηκε πολύ γρήγορα την ανατροπή, αλλά δεν τα παράτησε και έστω και προσωρινά έφερε το ματς στα ίσα προς το φινάλε. Δεν ήταν ικανή όμως να διαχειριστεί τα λεπτά που απέμειναν, καθώς δέχθηκε και τρίτο τέρμα.

Όγδοη σερί ήττα, οπότε και παραμένει ουραγός, έχοντας υποβιβαστεί και τυπικά από την κατηγορία. Αγνοεί το διπλό από τις 16 Σεπτεμβρίου και το 1-3 επί της Δόξας Κατωκοπιάς, έχοντας έκτοτε έξι ισοπαλίες και δέκα ήττες, έχοντας μείνει με άδεια χέρια και στις τρεις πιο πρόσφατες εξ αυτών.