*Στον Α’ γύρο: Άλμερε Σίτι – Ντόρντρεχτ 2-1

*Σε φιλικό (22/7): Άλμερε Σίτι – Ντόρντρεχτ 1-0

*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*H Άλμερε Σίτι μετρά αήττητο επτά αγώνων απέναντι στην Ντόρντρεχτ (0-3-4).

ΝΤΟΡΝΤΡΕΧΤ

Προηγούμενο ματς: Σε ένα όμορφο παιχνίδι που οι άμυνες των δύο ομάδων πήγαν περίπατο, γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 3-2 από την Μπρέντα την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δεν μπήκε καλά στο ματς και υπέπεσε σε πολλά αβίαστα λάθη, από τα οποία και προήλθαν τα δύο πρώτα γκολ της αντιπάλου (21′, 29′). Ανασκουμπώθηκε στο δεύτερο μέρος, πήρε τα ηνία του αγώνα και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα (50′, 62′). Ωστόσο, κατάφερε να δεχτεί και τρίτο γκολ λίγο μετά (68′).

Συμπλήρωσε τρεις συνεχόμενες ήττες, όλες εξαιρετικά οριακές, όπως συχνά συμβαίνει φέτος σε παιχνίδια που δεν παίζει αναγκαστικά χειρότερα από την εκάστοτε αντίπαλό της. Περιμένει να ολοκληρωθεί η σεζόν, με στόχο ένα τιμητικό πλασάρισμα στην βαθμολογία, που θα της δώσει ώθηση για του χρόνου. Συμπλήρωσε κάρτες και θα απουσιάσει ο αρχισκόρερ Λόνγκο, παραμένει τιμωρημένος ο στόπερ Φαν Χάουζεν.

Ντόρντρεχτ Στατιστικά

*7/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

AΛΜΕΡΕ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Μεγάλο αποτέλεσμα αυτό της περασμένης αγωνιστικής απέναντι στην Ρόντα εκτός έδρας, σημαντική και δίκαιη νίκη με 0-2. Μπήκε δυνατά από το ξεκίνημα, πίεσε την αντίπαλό της και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 27′, γλίτωσε από την ισοφάριση λίγα λεπτά μετά και στις αρχές της επανάληψης αξιοποίησε μία έξοχη αντεπίθεση για να διπλασιάσει τα τέρματά της (51′).

Μοιάζει απίθανο να μην συμμετέχει στα πλέι οφ, αφού παραμένει στην 3η θέση της βαθμολογίας και φαίνεται να βρίσκεται σε καλύτερη αγωνιστική μοίρα από τις ομάδες που βρίσκονται από κάτω της. Φυσικά, μοιάζει δύσκολο να πιάσει την Χέρακλες στην δεύτερη θέση (-8) αλλά αυτό δεν φαίνεται να την απασχολεί ιδιαίτερα στην παρούσα φάση. Χάνουν το υπόλοιπο της σεζόν ο νεαρός αμυντικός Πίνας και ο μέσος Ματουά, ούτε τώρα ο μέσος Ποστ, δεν φαίνεται να υπολογίζεται ο υψηλόσωμος φορ Πάουελς.