11η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 6/7 τελευταία ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΣΟΝΑΝ ΜΠΕΛΜΑΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Βίσσελ Κόμπε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 21ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 80′.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Σονάν Μπελμάρε, μετά από τέσσερα παιχνίδια στα οποία και είχε μια νίκη και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σατόσι Γιαμαγκούτσι φιλοξενήθηκε από τη Βίσσελ Κόμπε, από την έδρα της οποίας έφυγε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Προσπάθησε να δείξει ανταγωνιστική κόντρα σε μια πιο ποιοτική αντίπαλο, ωστόσο παρά τις όποιες προσπάθειες της δεν κατάφερε να ανταπεξέλθει και να αποσπάσει κάτι. Τέταρτο σερί ματς που δεν κερδίζει, έχοντας προηγηθεί τρεις ισοπαλίες. Βρίσκεται έτσι χαμηλά στην κατάταξη, με έντεκα βαθμούς. Αρκετές οι απουσίες που έχει να διαχειριστεί.

Σονάν Μπελμάρε Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κιότο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο όγδοο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 47′ με τον Ματέους Σάβιο.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα βρίσκεται εδώ και τρία παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Κασίβα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νελσίνιο Μπαπτίστα υποδέχθηκε την Κιότο, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω με το καλημέρα, ωστόσο σταδιακά ισορρόπησε την κατάσταση και έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Είχε ευκαιρίες και για κάτι παραπάνω στη συνέχεια, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έφτασε έτσι τους επτά βαθμούς και είναι αρκετά χαμηλά, ούσα πάνω μόνο από τη Γιοκοχάμα. Παραμένει εκτός ο αριστερός μπακ, Ντιέγκο.