*NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της Σλατσκ με αντίπαλο την Βίτεμπσκ.

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της Σλατσκ με αντίπαλο την Βίτεμπσκ.

Δείτε τα Προγνωστικά Λευκορωσίας

Σλατσκ – Βίτεμπσκ στον Stoiximan

ΣΛΑΤΣΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε την προηγούμενη βδομάδα η Σλατσκ επί της Ίσλοχ (3-2 εκτός), επιστρέφοντας στον δρόμο των επιτυχιών μετά την ήττα από την Ντιναμό Μπρεστ (1-0 εντός). Βρέθηκε μπροστά στο σκορ νωρίς στην αναμέτρηση, ωστόσο στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν τα δεδομένα.

Παρόλα αυτά το συγκρότημα του Πάβλοφ δεν το έβαλε κάτω, καταφέρνοντας να αποσπάσει το “τρίποντο” χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αμπντούλ Γκαφάρ στο 74′. “Θέλω να ευχαριστήσω τους παίκτες και τους οπαδούς μας για αυτή την σημαντική νίκη, τηρουμένων των αναλογιών. Δώσαμε το 100% των δυνατοτήτων μας στον αγωνιστικό χώρο”, είπε ο προπονητής της Σλατσκ η οποία την περασμένη σεζόν επικράτησε εντός έδρας με 3-0 της Βίτεμπσκ (31/8/19).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 3-2 της Ίσλοχ για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κοάντα στο 16′, προτού οι γηπεδούχοι απαντήσουν με τα γκολ του Μάκας (48′, 58′). Στο 61′ ο Σεμένοφ έφερε το σκορ στα ίσια. Την ανατροπή των δεδομένων πραγματοποίησε με πέναλτι ο Αμπντούλ Γκαφάρ στο 74′. Τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ η Σλατσκ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Μπουράεφ.

ΣΛΑΤΣΚ Στατιστικά

*GG & over 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της (δες το στον Stoiximan)

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο την Βίτεμπσκ.

ΒΙΤΕΜΠΣΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Όπως η σημερινή αντίπαλός της, έτσι και η Βίτεμπσκ έφτασε τους έξι βαθμούς στο πρωτάθλημα την προηγούμενη βδομάδα. Αφού επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Νέμαν Γκρόντνο (2-0) κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Σμολέβιτσι, επικρατώντας εκτός έδρας με 1-0 χάρη στο γκολ του Κλοπότσκι στο 25′. Εννέα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Τσάλοφ αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα του διαιτητή, κάτι που σημαίνει πως δεν βρίσκεται στην αποστολή της Βίτεμπσκ για τη σημερινή αναμέτρηση.

“Πολλοί θα πουν πως το ποδόσφαιρο που παίζουμε δεν είναι όμορφο, ωστόσο εμείς το αγαπάμε και προσπαθούμε πάντα να βελτιωνόμαστε. Το γρασίδι δεν έχει φυτρώσει καλά στο γήπεδο, κάτι που ελπίζουμε να συμβεί σύντομα για να δούμε καλύτερο θέαμα”, είπε ο προπονητής Γιασίνσκι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Σμολέβιτσι για το πρωτάθλημα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Κλοπότσκι στο 25′. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 55′ λόγω της αποβολής του Τσάλοφ.